Արգենտինայի թենիսիս հավաքականի ավագ Մարտին Հայտեն Դևիսի Գավաթի 1/4 եզրափակչի շրջանակում Խորվաթիայի հետ հանդիպումից առաջ կայացած մամլո ասուլիսում հայտնել է, որ մրցաշարի առաջին օրը կառաջադրի Խուան Մարտին Դել Պոտրոյին և Դավիթ Նալբանդյանին: Դել Պոտրոն կխաղա Իվո Կարլովիչի հետ, իսկ Նալբանդյանը` Մարին Չիլիչի: Ապրիլի 7-ին Նալբանդյանը Էդուարդո Շվանկի հետ միասին ելույթ կունենա զուգախաղում:
«Իմ բոլոր մարզիկներն էլ կարևոր են, ես գիտեմ, որ Խուան Մոնակոն պատրաստ է խաղալ բոլոր հանդիպումներում և ցանկացած մրցակցի հետ: Բայց ես որոշեցի, որ առաջին օրը Խուան Մարտինն ու Դավիթն ամենալավ տարբերակն է»,- ասել է Հայտեն:
Արգենտինա – Խորվաթիա հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 6-8 Բուենոս Այրեսում` Parque Roca գրունտային արենայում:

Капитан сборной Аргентины Мартин Хайте на пресс-конференции перед поединком 1/4 финала Кубка Дэвиса со сборной Хорватии заявил, что в первый день соревнований заявит Хуана Мартина Дель Потро и Давида Налбандяна. Дель Потро сыграет против Иво Карловича, а Налбандян- Марина Чилича. 7 апреля Налбандян вместе с Эдуардо Шванком выступит в парном разряде.
“Все мои игроки важны, я знаю, что Хуан Монако готов играть во всех матчах и против любого соперника. Но я решил, что в первый день Хуан Мартин и Давид лучший вариант”,- сказал Хайте.