London Chess Classic մրցաշարի տնօրեն Մալքոլմ Փեյնը հայտարարել է, որ թվով 4-րդ մրցումը արդեն հաստատ կանցկացվի այս տարի:
Մրցաշարը տեղի կունենա դեկտեմբերի 8-17, այս մասին հաղորդում է chess.co.uk կայքը: Սուպերառաջնությունում կրկին հանդես կգան 9 գրոսմայստերներ, ովքեր կխաղան մեկ շրջանով:
Ավելի վաղ Փեյնը կասկած էր հայտնել այն մասին, որ այս մրցաշարը չի կայանա հավակնորդների մրցաշարի հետ ժամկետների մոտ լինելու պատճառով: Վերջինս ևս տեղի կունենա անգլիական մայրաքաղաքում: Սակայն ՖԻԴԵ-ն հայտարարել է այն մասին, որ հավակնորդների մրցաշարը տեղափոխվել է 2013թ մարտին:
Հայ գրոսմայստեր Լևոն Արոնյանը 2011թ London Chess Classic մրցաշարում 9 միավորով կիսել է 5-6-րդ հորիզոնականները: Մրցաշարի հաղթող է դարձել ռուս Վլադիմիր Կրամնիկը:

4 Апрель 2012 - 13:01 AMT
Директор турнира London Chess Classic Малкольм Пейн объявил, что четвертое по счету соревнование теперь уже точно состоится в этом году.
Турнир пройдет 8- 17 декабря, об этом сообщает сайт chess.co.uk. В супертурнире снова примут участие девять гроссмейстеров, которые сыграют между собой в один круг.
Ранее Пейн выражал сомнение в том, что его турнир не состоится из-за близости сроков претендентского соревнования, которое также пройдет в английской столице. Однако, в ФИДЕ объявили о том, что турнир претендентов перенесен на март 2013 года.
Армянский гроссмейстер Левон Аронян на турнире London Chess Classic 2011 поделил 5-6 места с 9 очками. Победителем турнира стал россиянин Владимир Крамник.