4 Ապրիլ 2012 - 13:35 AMT
Ապրիլի 4-ին Երևանում «No Problem» զվարճանքների կենտրոնում տեղի է ունեցել «Սպորտը հանուն հավասար հնարավորությունների» դարցի 5-րդ ավանդական մրցաշարը, որի կազմակերպիչներն են «Հույսի կամուրջ» և «Առաքելություն Արևելք» հասարակական կազմակերպությունները: Դրան մասնակցել են Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանի ուսանողներ և հաշմանդամություն ունեցող մարդիկ:
«Հույսի կամուրջը» ԵՊՄՀ-ի հետ իրականացնում է համատեղ ծրագրեր, և դրանցից մեկը դարձել է այս մրցաշարում ուսանողների մասնակցությունը: Նրանք՝ որպես ապագա մանկավարժներ, պետք է ծանոթ լինեն հաշմանդամություն ունեցող մարդկանց խնդիրների հետ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Հույսի կամուրջ» աշխատակից Զառա Բաթոյանը:
Մրցաշարում հանդես են եկել 32 մասնակիցներ, հաղթել է Էմմա Առաքելյանը, իսկ Տաթև Գալոյանը և Արթուր Կարոյանը զբաղեցրել են 2-րդ և 3-րդ տեղերը:

4 апреля в Ереване, в развлекательном центре “No Problem” прошел традиционный, 5-ый по счету турнир по дарцу “Спорт ради равных возможностей”, организаторы которого – общественные организации “Мост надежды” и “Миссия Восток”.
В турнире принимали участие студенты Ереванского государственного педагогического университета и люди с инвалидностью.
“Мост надежды” с ЕГПУ осуществляет совместные программы, одной из которых стало участие студентов на этом турнире. Они, как будущие педагоги, должны быть знакомы с проблемами людей с инвалидностью”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала сотрудница“Мост Надежды” Зара Батоян.
В турнире выступали 32 участника, победителем стала Эмма Аракелян, а Татев Галоян и Артур Кароян заняли 2 и 3 места.