4 Ապրիլ 2012 - 14:10 AMT
Դոնեցկի «Մետալուրգի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ նրա թիմն Ուկրաինայի առաջնությունում պայքարում է Եվրոգավաթներում հանդես գալու իրավունքի համար:
«Թիմն ամեն ինչ անում է, որպեսզի երկրի առաջնությունն ավարտի 5-րդ տեղում: Ամեն ինչ կախված է մեզանից, և մենք պետք է հաղթենք բոլոր խաղերում, որոնք պետք է կայանան առաջնությունում»,- ասել է Մկրտչյանը:
Դոնեցկի թիմը 34 միավորով զբաղեցնում է 7-րդ տեղը, իսկ «Արսենալին», որը 5-րդ տեղում է, զիջում է 4 միավորով. «3 օր անց մենք հանդես կգանք «Կարպատի» դեմ, մեզ բարդ խաղ է սպասվում, բայց կփորձենք հանուն հաղթանակի ամեն ինչ անել»:

Полузащитник донецкого “Металлурга” и сборной Армении Карлен Мкртчян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал, что его команда на чемпионате Украины борется за право выступать в Еврокубках.
“Команда делает все, чтобы завершить чемпионат страны на 5 месте. Все зависит от нас, и мы должны победить во всех играх, которые нам предстоит провести на чемпионате”,- сказал Мкртчян.
Донецкая команда с 34 очками занимает 7 место и уступает 4 очка “Арсеналу”, который на 5 месте. “Через 3 дня мы сыграем против “Карпат”, нас ожидает сложный матч, но постараемся сделать все, ради победы”.