Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը համոզված է, որ Ուկրաինան 2012-ի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնությունը կընդունի պատշաճ մակարդակով:
«EURO-2012-ի կազմակերպիչները, միջազգային կազմակերպությունները, ՈՒԵՖԱ-ն, Ուկրաինայի կողմից բոլոր կատարողներն ամեն ինչ արել են, որպեսզի այդ մրցումները կայանան: Մենք կասկած չունենք, որ այդպես էլ կլինի»,- ասել է Յանուկովիչը: Նա EURO-2012-ի անցկացումն Ուկրաինայի համար անվանել է միաժամանակ մեծ պատիվ և լուրջ քննություն:
Նախագահը նաև հիշեցրել է, որ առաջնությանն արժանի կերպով պատրաստվելը պահանջում է ոչ միայն ֆինանսական ներդրումներ, այլ նաև որոշակի չափանիշներչ հետևել:

Президент Украины Виктор Янукович убежден, что Украина примет чемпионат Европы по футболу 2012 года на достойном уровне.
“Организаторы EURO-2012, международные организации, УЕФА, все исполнители со стороны Украины сделали все для того, чтобы эти соревнования состоялись. У нас нет никаких сомнений, что так и будет”,- подчеркнул Янукович.
Президент Украины назвал проведение EURO-2012 для его страны одновременно и большой честью, и серьезным экзаменом.
Президент также напомнил, что достойная подготовка к чемпионату требует не только финансовых вложений, но и соблюдения определенных стандартов.