Արգենտինայի առաջին ռակետ Խուան Մարտին Դել Պոտրոն Դևիսի Գավաթի քառորդ եզրափակչի` Խորվաթիայի հետ հանդիպման նախաշեմին նշել է մրցակցի ուժը:
«Խորվաթները կարող են հաղթել ցանկացած թիմի: Չեմ կարծում, որ մեծ տարբերություն կա թիմերի դասի մեջ: Ես Չիլիչին ճանաչում եմ 12 տարի, և նա միշտ բարդ մրցակից է, ինչը վերջերս ապացուցեց Ինդիան Ուելսում և Մայամիում»,- ասել է Դել Պոտրոն, հաղորդում է Eurosport-ը:
Արգենտինա – Խորվաթիա հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 6-8-ը Բուենոս Այրեսում Parque Roca գրունտային դաշտում: Մրցաշարի առաջին օրը Դել Պոտրոն կխաղա Իվո Կարլովիչի, իսկ Դավիթ Նալբանդյանը` Մարտին Չիլիչի հետ:

Первая ракетка Аргентины Хуан Мартин Дель Потро в преддверии четвертьфинала Кубка Дэвиса против Хорватии отметил силу соперника.
“Хорваты могут победить любую команду. Не думаю, что есть большая разница в классе команд. Я знаю Чилича 12 лет, и он всегда непростой соперник, что доказал недавно в Индиан-Уэллсе и Майами”, – слова Дель Потро передает Eurosport.
Встреча Аргентина-Хорватия состоится 6-8 апреля в Буэнос-Айрес на грунте арены Parque Roca. В первый день соревнований Дель Потро сыграет против Иво Карловича, а Давид Налбандян- Марина Чилича.