Արգենտինայի առաջին ռակետ Խուան Մարտին Դել Պոտրոն Դևիսի Գավաթի քառորդ եզրափակչի` Խորվաթիայի հետ հանդիպման նախաշեմին նշել է մրցակցի ուժը:
«Խորվաթները կարող են հաղթել ցանկացած թիմի: Չեմ կարծում, որ մեծ տարբերություն կա թիմերի դասի մեջ: Ես Չիլիչին ճանաչում եմ 12 տարի, և նա միշտ բարդ մրցակից է, ինչը վերջերս ապացուցեց Ինդիան Ուելսում և Մայամիում»,- ասել է Դել Պոտրոն, հաղորդում է Eurosport-ը:
Արգենտինա – Խորվաթիա հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 6-8-ը Բուենոս Այրեսում Parque Roca գրունտային դաշտում: Մրցաշարի առաջին օրը Դել Պոտրոն կխաղա Իվո Կարլովիչի, իսկ Դավիթ Նալբանդյանը` Մարտին Չիլիչի հետ:

The Argentine Davis Cup team is wary of Croatia ahead of their clash this coming weekend in Buenos Aires on clay. Croatia is led by Marin Cilic and Ivo Karlovic, while Juan Martin Del Potro, David Nalbandian, and Juan Monaco head Argentina.
"They can beat anyone. I don’t think there is a big difference. I’ve known Cilic for 12 years. He improved his positions at Indian Wells and Miami and remains very dangerous,” Del Potro said.
While Del Potro and Nalbandian will play singles on Friday, April 6, Monaco, who just reached the semis of Miami, could step in on Sunday. Nalbandian said that the courts are playing fast, according to tennis.com.