«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը ամփոփել է հաճախորդների կողմից անկանխիկ գործարքների կատարման խթանմանը նպատակաուղղված եռամյսա հատուկ առաջարկի արդյունքները: Ակցիան հայտարարվել էր MasterCard-ի հետ համատեղ, ընդ որում այս տարի առաջին անգամ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը հանդես է եկել որպես բացառիկ գործընկեր, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:
Բանկի հարյուրից ավելի հաճախորդներ այսօրվանից կստանան նվերները` թվային տեսաշրջանակներ: Քարտատերերից 52-ը ընտրվել էին անկանխիկ գործարքների քանակի (առնվազն 50 գործարք), մնացած 50-ը` գումարով ամենաշատը կատարված գործարքների (առնվազն 1,000,000 դրամին համարժեք ընդհանուր գումարով անկանխիկ գնումներ) սկսզբունքով: Անկանխիկ գործարքները պետք է կատարվեին 2011 թվականի նոյեմբերի 1-ից մինչև 2012 թվականի հունվարի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում:
«Մեզ համար չափազանց հաճելի էր տեղեկանալ, որ MasterCard-ի ընտրել է հենց «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը»` որպես բացառիկ գործընկեր Հայաստանում անկանխիկ գործարքները խրախուսելու և խթանելու համար: Շատ գոհ ենք այս նախաձեռնության հաջողությունից և արձանագրված արդյունքներից», – այս կապակցությամբ ասաց Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
2011 թվականի նոյեմբերի 1-ից մինչև 2012 թվականի հունվարի 31-ը ընկած ժամանակահավածում Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի կողմից թողարկված կրեդիտ և վճարային քարտերով իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 4.9 միլիարդ ՀՀ դրամի անկանխիկ գործարք, աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 29%:
2011 թվականի աշնանը Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը վերսկսեց իր բանկոմատներով միջազգային ՎԻԶԱ և ՄաստերՔարտերի, ինչպես նաև սկսեց ԱրՔա քարտերի սպասարկումը: Բանկը նաև սկսել է թողարկել չիպային քարտեր, որոնք մագնիսական ժապավենով քարտերի համեմատ անվտանգության շատ ավելի բարձր մակարդակ են ապահովում: Ի լրումն 53 սովորական բանկոմատների, բանկը նաև սեպտեմբերին գործարկել է Հայաստանում առաջին հընթացս բանկոմատը, որը գտնվում է Մյասնիկյան 20Ա հասցեում` «Արաքս» բենզալցման եւ տեխսպասարկման կայանում:

HSBC Bank Armenia summarized the results of its three month special offer, aimed to encourage non-cash sales transactions. The campaign was announced together with MasterCard and this year, for the first time, it was held exclusively with HSBC Bank Armenia.
According to the Bank’s press release, over one hundred of the Bank’s cardholders won digital photo frames. Fifty two of them were chosen based on number of transactions criteria (at least 50), and the other fifty cardholders based on volume of transactions criteria (at least AMD 1,000,000) during the period from November 1, 2011 until January 31, 2012.
“We were delighted that MasterCard chose HSBC Armenia as its exclusive partner in conducting this promotion campaign, and we were very pleased with the results,” HSBC Bank Armenia Chief Executive Officer Astrid Clifford stated.
Non-cash transactions conducted by HSBC Bank Armenia MasterCards during the three month period from November 1, 2011 until January 31, 2012 totaled AMD 4.9 billion, a 29% increase on the same period in previous year.
In 2011 HSBC Bank Armenia resumed acquiring of international VISA and MasterCards and started servicing ArCa cards via its ATM network. The bank has also started to issue chip and pin cards, which provide customers with higher security than cards with a magnetic stripe. In addition to 53 standard ATMs, the bank also launched its first Drive Through ATM on 20A Myasnikyan Street, Arax petrol station last September.