«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը ամփոփել է հաճախորդների կողմից անկանխիկ գործարքների կատարման խթանմանը նպատակաուղղված եռամյսա հատուկ առաջարկի արդյունքները: Ակցիան հայտարարվել էր MasterCard-ի հետ համատեղ, ընդ որում այս տարի առաջին անգամ «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը հանդես է եկել որպես բացառիկ գործընկեր, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:
Բանկի հարյուրից ավելի հաճախորդներ այսօրվանից կստանան նվերները` թվային տեսաշրջանակներ: Քարտատերերից 52-ը ընտրվել էին անկանխիկ գործարքների քանակի (առնվազն 50 գործարք), մնացած 50-ը` գումարով ամենաշատը կատարված գործարքների (առնվազն 1,000,000 դրամին համարժեք ընդհանուր գումարով անկանխիկ գնումներ) սկսզբունքով: Անկանխիկ գործարքները պետք է կատարվեին 2011 թվականի նոյեմբերի 1-ից մինչև 2012 թվականի հունվարի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում:
«Մեզ համար չափազանց հաճելի էր տեղեկանալ, որ MasterCard-ի ընտրել է հենց «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը»` որպես բացառիկ գործընկեր Հայաստանում անկանխիկ գործարքները խրախուսելու և խթանելու համար: Շատ գոհ ենք այս նախաձեռնության հաջողությունից և արձանագրված արդյունքներից», – այս կապակցությամբ ասաց Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
2011 թվականի նոյեմբերի 1-ից մինչև 2012 թվականի հունվարի 31-ը ընկած ժամանակահավածում Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի կողմից թողարկված կրեդիտ և վճարային քարտերով իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 4.9 միլիարդ ՀՀ դրամի անկանխիկ գործարք, աճը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կազմել է 29%:
2011 թվականի աշնանը Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը վերսկսեց իր բանկոմատներով միջազգային ՎԻԶԱ և ՄաստերՔարտերի, ինչպես նաև սկսեց ԱրՔա քարտերի սպասարկումը: Բանկը նաև սկսել է թողարկել չիպային քարտեր, որոնք մագնիսական ժապավենով քարտերի համեմատ անվտանգության շատ ավելի բարձր մակարդակ են ապահովում: Ի լրումն 53 սովորական բանկոմատների, բանկը նաև սեպտեմբերին գործարկել է Հայաստանում առաջին հընթացս բանկոմատը, որը գտնվում է Մյասնիկյան 20Ա հասցեում` «Արաքս» բենզալցման եւ տեխսպասարկման կայանում:

5 Апрель 2012 - 07:17 AMT
ЗАО «HSBC Банк Армения» подвел итоги трехмесячной акции, направленной на поощрение безналичных сделок, совершаемых клиентами банка. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, акция проводилась совместно с MasterCard, причем банк впервые в этом году выступил в качестве эксклюзивного партнера.
По итогам акции более 100 клиентов банка получат в подарок цифровые фоторамки, 52 картодержателя были выбраны в качестве победителей по принципу осуществления наибольшего количества безналичных сделок (минимум 50), а остальные 50 владельцев карт – по принципу максимальной суммы осуществленных сделок (не менее 1 млн. драмов. Безналичные сделки в рамках акции должны были быть осуществлены в период с 1 ноября 2011 года по 31 января 2012 года.
«Мы были очень рады тому, что MasterCard выбрал именно HSBC Банк Армения в качестве эксклюзивного партнера в проведении кампании по поощрению и стимулированию безналичных сделок в Армении. Мы очень довольны полученными результатами и достижениями», – отметила главный исполнительный директор HSBC Банка Армения Астрид Клиффорд.
Объем безналичных сделок по эмитированным «HSBC Банком Армения» кредитным и платежным картам за три месяца совместной акции с MasterCard составил 4,9 млрд. драмов, обеспечив рост по сравнению с тем же периодом прошлого года на 29%. -ВА-
ЗАО «HSBC Банк Армения» подвел итоги трехмесячной акции, направленной на поощрение безналичных сделок, совершаемых клиентами банка