Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի մարզիչ Կարեն Աղամալյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հրապարակեց այն բռնցքամարտիկների անունները, որոնք հանդես կգան Տրապիզոնի վարկանիշային մրցաշարում ապրիլի 13-22-ը:
Մրցաշարին կմասնակցեն Կորյուն Սողոմոնյանը (49 կգ ք/կ), Հովհաննես Դանիելյանը (52 կգ ք/կ), Արամ Ավագյանը (56 կգ ք/կ), Վլադիմիր Սարուխանյանը (60 կգ ք/կ), Արա Պուլուզյանը (64 կգ ք/կ), Հրայր Մաթևոսյանը (69 կգ ք/կ), Արթուր Խաչատրյանը (81 կգ ք/կ):
Մինչև 49 և 60կգ քաշային կարգերում Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր կստանան 1-4 տեղեր զբաղեցրած մարզիկները, իսկ 52, 56 և 81կգ՝ 1-3 տեղերը:
«Մեր ակտիվում կա ևս 7-8 օր, այդ ընթացքում մենք կաշխատենք ուղղել բոլո սխալները և օգնել բռնցքամարտիկներին օպտիմալ մարզավիճակ ձեռք բերել: Այժմ մենք մարզվում ենք Աբովյանում, սա մեր վերջին հավաքն է մրցաշարից առաջ»,-ասել է Աղամալյանը:
Հայաստանի հավաքականը ապրիլի 11-ին ավտոբուսով կմեկնի Թբիլիսի, այնտեղից ինքնաթիռով Ստամբուլ, հետո Տրապիզոն:
91կգ քաշային կարգում Հայաստանը ներկայացուցիչ չի ունենա, քանի որ, ըստ գլխավոր մարզչի, չկա համապատասխան բռնցքամարտիկ: Հայաստանի հավաքականի կազմում ուղեգիր ունի միայն Անդրանիկ Հակոբյանը (75 կգ ք/կ):

Наставник сборной Армении по боксу Карен Агамалян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net объявил имена боксеров, которые выступят в рейтинговом турнире в Трабзоне 13-22 апреля.
На турнире в выступят Корюн Согомонян (в/к 49), Ованнес Даниелян (в/к 52), Арам Авагян (в/к 56), Владимир Саруханян (в/к 60), Ара Пулузян (в/к 64), Грайр Матевосян (в/к 69) и Артур Хачатрян (в/к 81).
В весовых категориях до 49 и 60 кг путевки на лондонские Олимпийские игры дадут 1-4 места, а в весах 52, 56 и 81кг- 1-3 места.
“У нас в активе еще есть 7-8 дней, во время которого, постараемся исправить все ошибки и помочь боксерам приобрести оптимальную форму. Сейчас мы тренируемся в Абовяне и проводим последний сбор перед турниром”,- сказал Агамалян.
Сборная Армении 11 апреля автобусом отправится в Тбилиси, откуда самолетом прибудет в Стамбул, затем в Трабзон.
В весе 91 кг Армения не будет иметь представителя, поскольку, по словам главного тренера, нет подходящего боксера. В составе сборной Армении путевку имеет лишь Андраник Акопян (в/к 75).