«ՈւԵՖԱ նախագահ Միշել Պլատինին Ուկրաինայի համար արել է ավելին, քան անկախության շրջանում ԵՄ բոլոր պաշտոնյաները», հայտարարել է Ուկրաինայում EURO-2012-ի կազմկոմիտեի ղեկավար Մարկիան Լուբկիվսկին:
Նա ընդգծել է, որ առաջնությանը նախապատրաստվելով, ուկրաինացիները նոր ստանդարտների են տիրապետել ոչ միայն ենթակառույցների ոլորտում`ժամանակակից մարզադաշտերի, օդանավակայանների, հյուրանոցների, այլ նաև մարդկանց առօրյայի վերաբերյալ:
«Մեզ համար այս նախագիծը բարդ նախագիծ իրականացնելու փորձ է: Հենց դրա համար էլ Եվրո-2012-ը Ուկրաինայի համար ունի պատմական նշանակություն»,-մեկնաբանել է Լուբկիվսկին:
Նա շնորհակալություն է հայտնել ՈւԵՖԱ-ին և Միության նախագահին համագործակցության համար, հաղորդում է «Ուկրաինա» տեղեկատվական կենտրոնը:

“Президент УЕФА Мишель Платини сделал для Украины больше, чем сделали за все время независимости все чиновники Евросоюза”,- об этом заявил руководитель оргкомитета EURO-2012 в Украине Маркиян Лубкивский.
Он отметил, что готовясь к чемпионату, украинцы достигли новых стандартов не только в инфраструктуре – современных стадионах, аэропортах, гостиницах, но и в жизни повседневных людей.
“Для нас этот проект – это тест на способность реализовать сложный проект, который является своеобразной пробой интеграции Украины в Европу. Именно поэтому для Украины EURO-2012 имеет историческое значение”, – пояснил Лубкивский.
Он выразил благодарность УЕФА и президенту Союза за сотрудничество, передает информационный центр “Украина”.