Ապրիլի 4-ին Հայաստանի ձյուդոյի հավաքականը ավարտել է Ծաղկաձորում ընթացող հավաքը և ապրիլի 10-ին կմեկնի Արմավիր (Ռուսաստան), որտեղ համատեղ հավաք կանցկացնի ռուսական այդ երկրամասի թիմի հետ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Գևորգյանն ասել է, որ Ծաղկաձրում նրանք հիմնականում պատրաստվում էին ֆիզիկապես և ֆունկցիոնալ առումով: «Մարզումները նորմալ են անցել, կան թեթև վնասվածքներ ունեցող ձյուդոիստներ, սակայն մինչ Եվրոպայի առաջնությունը դեռ ժամանակ կա, հուսով եմ, նրանք կհասցնեն վերականգնվել»,-ասել է Գևորգյանը:
Ըստ մարզչի, Եվրոպայի առաջնությունը կլինի վերջին փուլը, որտեղ կխաղարկվեն օլիմպիական միավորներ: Հովհաննես Դավթյանն ու Արմեն Նազարյանը ապահովել են իրենց մասնակցությունը Օլիմպիադային և Լոնդոնում կներկայացնեն Հայաստանը:
«Անկախ դրանից առաջնությունում նրանք պայքարելու են մեդալների համար: Մրցաշարը շատ կարևոր է և չեմպիոնությունը կամ նվաճած մեդալը ցանկացած մարզիկի հոգեբաներոն թույլ կտան տրամադրվել Օլիմպիադային»,-ասել է նա:
Չելյաբինսկում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականը կմեկնի ապրիլի 24-ին: Առաջնությանը կմասնակցեն Հովհաննես Դավթյանը (60 կգ ք/կ), Արմեն Նազարյանը (66 կգ ք/կ), Արտեմ Բաղդասարյանը (81 կգ ք/կ), Գայանե Հարությունյանը (48 կգ ք/կ) և Ժաննա Ստանկևիչը (57 կգ ք/կ):

On April 10, Armenian judo squad will depart for Russian city of Armavir to conduct a joint team practice session with the Russian team.
In conversation with a PanARMENIAN.Net reporter, assistant to the head coach of Armenia’s team Arthur Gevorgyan said that judokas mainly underwent physical and functional training.
“Though, some judokas have minor injuries, they will recover until the European championships,” he said.
According to the coach, the European Championships will be the last stage enabling sportsmen to win entry to London Olympics. Hovhannes Davtyan and Armen Nazaryan have already scored enough points to represent Armenia at the summer games.
The Armenian team will leave for Chelyabinsk, Russia on April 24, with Hovhannes Davtyan (60 kg), Armen Nazaryan (66 kg), Artyom Baghdasaryan (81 kg), Gayane Harutyunyan (48 kg) and Zhanna Stankevich (57 kg) to perform at the championships.