Top Rank փրոմոութերական ընկերության նախագահ Բոբ Արումը հայտարարել է այն մասին, որ միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Քելլի Պավլիկը ռինգ կվերադառնա արդեն հունիսի 8-ին:
«Պավլիկը ռինգ կվերադառնա հունիսին, և հուսով ենք` մինչև տարվա վերջ նրա մասնակցությամբ մեծ մենամարտ կազմակերպել: Մենք պետք է որոշենք նրա իդեալական քաշը և հետո ընտրենք տարբերակներից: Եթե նա մնում է գերմիջին դիվիզիոնում, ապա կարող է հանդիպել Արթուր Աբրահամին կամ Լուչիան Բուտեին»,-Արումի խոսքը հաղորդում է fightnews.ru-ն:
Աբրահամը ապրիլի 1-ին Քիլում միավորներով հաղթանակ է տարել լեհ բռնցքամարտիկ Պետեր Վիլշևսկու նկատմամբ և նվաճել WBC Europe գոտին:

Президент промоутерской компании Top Rank Боб Арум заявил о том, что бывший чемпион мира в среднем весе Келли Павлик вернется на ринг уже 8 июня.
“Павлик вернется на ринг в июне, и мы надеемся до конца года провести крупный бой с его участием. Мы должны определить идеальный вес для него и уже из этого подбирать варианты. Если он остается в суперсреднем дивизионе, то тогда он может встретиться с Артуром Абрахамом или Лучианом Буте ”, – слова Арума передает fightnews.ru.
Абрахам 1 апреля в Киле по очкам одержал победу над польским боксером Петером Вильшевски и завоевал пояс WBC Europe.