5 Ապրիլ 2012 - 13:26 AMT
Երկու տարի անց «Հրազդան» մարզադաշտում կրկին իրականացվում են շինարարական աշխատանքներ: Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարում հավաքականի հաջող ելույթից հետո Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշել է կրկին հանդիպումներ անցկացել «Հրազդանում»: Վերջին անգամ պաշտոնական հանդիպում այս ստադիոնում Հայաստանի հավաքականն անցկացրել է 2008 թվականին` 2010 թվականի աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարում Թուրքիայի ընտրանու հետ:
2008 թվականին իրականացրած տեղային վերանորոգման, ջրահեռացման, ջրամեկուսացման, խոտածածկի վերականգնման և այլ աշխատանքների արդյունքում ստադիոնը պետք է համապատասխաներ ՈՒԵՖԱ-ի կողմից սահմանված միջազգային չափանիշներին: Հայաստանի առաջնությունում «Հրազդանում» իրենց տնային հանդիպումներն են անցկացնում «Ուլիսն» ու «Արարատը»:
Ստադիոնը վերանորոգումը վերսկսվել է այս տարվա մարտից: ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի խոսքով, վերանորոգվում են հանդերձարանները, մայիսի 5-ից հետո կփոխվի խոտածածկը, իսկ մինչև օգոստոսի 1-ը պատրաստ կլինի ստադիոնի լուսավորությունը: Ամեն ինչ կարվի նաև, որ մինչև Իտալիայի հետ հանդիպումը, որը կայանալու է 2014 թվականի աշխարհի առաջնության ընտրական մրցաշարի շրջանակներում հոկտեմբերի 12-ին, տեղադրվի նաև նոր լուսատախտակ:
Սակայն մինչ այդ ստադիոնի նոր հնարավորությունները կփորձարկվեն Հայաստան-Ղազախստան ընկերական խաղում, որը տեղի կունենա այս տարվա օգոստոսին:

5 Апрель 2012 - 13:26 AMT
Буквально два года спустя, на стадионе “Раздан” вновь ведутся широкомасштабные ремонтно-строительные работы.
После удачного выступления на отборочном туре Чемпионата Европы, ФФА приняла решение о проведении еще нескольких встреч на стадионе “Раздан”. В последний раз официальная встреча на этом стадионе проводилась в 2008 году во время отборочного тура Чемпионата мира против команды Турции.
Ремонт стадиона начался с марта текущего года. Для проведения встречи с командой Италии стадион должен соответствовать международным требованиям УЕФА.
Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян заявил, что в настоящее время ремонтируются раздевалки и санузлы, с 5 мая будет заменено травяное покрытие футбольного поля, а к 1 августа будет готово новое освещение.
Будет сделано все возможное, чтобы к матчу со сборной Италии на отборочном туре ЧЕ -2014, который состоится 12 октября, на стадионе было установлено новое табло.