Հայաստանի ազգային հավաքականի և Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է, որ ինքն արդեն մարզվում է թիմի հետ ամբողջ ծանրաբեռնվածությամբ: «Քանի որ վնասվածքս թեթև էր, կարողացա շուտ վերականգնվել և հուսով եմ, որ արդեն առաջիկա խաղում կկարողանամ խաղադաշտ դուրս գալ», – ասել է Հենրիխ Մխիթարյանը, հաղորդում է Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Մխիթարյանը օրեր առաջ վնասվածք էր ստացել Ուկրաինայի առաջնության հերթական տուրի հանդիպման ժամանակ: Առաջիկա հանդիպումը, որին Հենրիխ Մխիթարյանը հնարավոր է, որ մասնակցի, տեղի կունենա ապրիլի 7-ին: Ուկրաինայի առաջնության 26-րդ տուրում «Շախտյորն» ընդունելու է Կիևի «Դինամոյին», որը 67 միավորով գլխավորու է մրցաշարային աղյուսակը: «Շախտյորը» 64 միավորով 2-րդ տեղում է:

5 Апрель 2012 - 15:56 AMT
Полузащитник сборной Армении и донецкого “Шахтера” Генрих Мхитарян отметил, что уже тренируется с общей командой.
“Я работаю во всю силу. Моя травма была легкой, и для восстановления долгого времени не понадобилось”,- слова футболиста передает официальный сайт федерации футбола Армении.
Мхитарян получил травму во время матча чемпионата Украины против “Волыни”. Матч с “Ворсклой”, который состоялся 1 апреля, армянский футболист пропустил.
Очередной матч в чемпионате страны “Шахтер” проведет 7 апреля против “Динамо”, которoe с 67 очками возглавляет турнирную таблицу. “Шахтер” с 64 очками на 2 месте.