6 Ապրիլ 2012 - 09:00 AMT
Արգենտինայի հավաքականի ավագ Մարտին Հայտեն, ում գլխավորությամբ հավաքականը կխաղա Խորվաթիայի հավաքականի դեմ, խոստովանել է, որ ինքը երջանիկ է:«Ինձ համար մեծ պատիվ է Արգենտինայի հավաքականի ավագ լինելը: Ես շատ լարված եմ, Գերմանիայի դեմ1/8 եզրափակչում շատ ավելի հանգիստ էի»,-Դևիսի գավաթի ¼ եզրափակչից առաջ հայտարարել է Հայտեն:
Արգենտինացիների առաջին համար Խուան Մարտին Դել Պոտրոն, ով ապրիլի 6-ին կհանդիպի Իվո Կարլովիչի հետ, խոստովանել է, որ պատրաստ է հանդիպմանը: «Հայտեն իր նախապես արված ընտրությամբ հավատ է ներշշնչել: Ես սպատրաստ եմ հավաքականում խաղալ և պայքարել իմ առաջին մենախաղի համար: Կարլովիչը չի սիրում երկար խաղալ, սակայն ես կփորձեմ դա անել»,-Դել Պոտրոյի խոսքը հաղորդում է Դևիսի գավաթի պաշտոնական կայքը:
Խորվաթիայի ավագ Ժելկո Կրայանը խոստովանել է, որ իրենք ժամանել են Արգենտինա, որպեսզի հաղթանակ տանեն բոլոր խաղերում. «Մեր միակ ծրագիրը դա է և որևէ այլ գաղտնիք չկա»:
Ապրիլի 6-ինհ առաջինը հանդես կգան Դավիթ Նալբանդյանն ու խորվաթների առաջատար Մարին Չիլիչը, ապա կխաղան Դել Պոտրոն և Իվո Կարլովիչը: Ապրիլի 7-ին Նալբանդյանը և Էդուարդո Շվանկը կպայքարեն Մարին Չիլիչի և Լովրո Զովկոյի դեմ: Վերջին օրը Դել Պոտրոն կխաղա Չիլիչի դեմ, իսկ Նալբանդյանը` Կարլովիչի:

Капитан сборной Аргентины Мартин Хайте, под руководством которого команда против Хорватии проведет первый матч на своем поле, признался, что он очень счастлив. “Для меня большая честь быть капитаном Аргентины. Я очень напряжен, в моем первом матче против Германии в 1/8 финала был намного спокойнее”,- перед матчем 1/4 финала Кубка Дэвиса сказал Хайте.
Первый номер аргентинцев Хуан Мартин Дель Потро, который 6 апреля встретится с Иво Карловичем, признался, что готов ко встрече. “Хайте своим ранним выбором вселил в нас веру. Я готов играть и бороться за мой первый матч в одиночных играх в составе сборной. Карлович не любит играть слишком долго, но я постараюсь сделать это”,- слова Дель Потро передает официальный сайт Кубка Дэвиса.
Капитан Хорватии Желько Краян признался, что они приехали в Аргентину, что бы одержать победу во всех матчах:
“ Наш единственный план состоит в этом, и нет никакой другой тайны” 6 апреля первыми на корт выйдут Давид Налбандян и лидер хорватов Марин Чилич, затем сыграют Дель Потро и Иво Карлович. 7 апреля Налбандян и Эдуардо Шванк сразятся с Марином Чиличем и Ловро Зовко. В последний день соревнований Дель Потро сыграет против Чилича, а Налбандян померяется силами с Карловичем