Ապրիլի 6-ին Հայաստանի ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այցելել է «Հրազդան» մարզադաշտ, որտեղ անցկացվում են լայնածավալ շինարարական աշխատանքներ:
Հայրապետյանը նշել է, որ ստադիոնի վերանորոգումը կընթանա մի քանի փուլերով. «Սկզբում կվերանորոգվեն հանդերձարաններն ու սանհանգույցները, իսկ մայիսից կփոխվեն խոտածածկն ու բոլոր լույսերը: Ամեն ինչ անում ենք, որ ստադիոնը ստանա իր նախնական տեսքը»,- ընդգծել է ՀՖՖ նախագահը:
Հայրապետյանը չկարողացավ նշել ծախսվելիք գումարի ստույգ թիվը, քանի որ վերանորոգումը աստիճանաբար է արվում, և երբեմն չնախատեսված աշխատանքներ են առաջանում: «Մյուս տարվանից ստադիոնի ծածկն է կառուցվելու, և, հետևաբար, նշել գումարի չափը դժվար է: Մոտավորապես ծախսելու ենք 10-15 մլն դոլար: Ոչինչ չենք խնայում մարզադաշտի համար»,-ավելացրել է նա:
Հայրապետյանը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ ամեն ինչ կարվի, որ ստադիոնը պատրաստ լինի ԱԱ ընտրական մրցաշարի Հայաստան-Իտալիա խաղին: Սակայն եթե աշխատանքները նախատեսվածի պես ընթանան, այն կընդունի նաև Հայաստան-Բելառուս ընկերական խաղը:

6 апреля президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян посетил стадион “Раздан”, на котором проводятся широкомасштабные ремонтно-строительные работы.
Айрапетян отметил, что ремонт пройдет в несколько этапов: “Сначала будут отремонтированы раздевалки и санузлы, в мае планируется заменить травяное покрытие футбольного поля и освещение стадиона. Мы делаем все возможное, чтобы стадион принял свой прежний облик”, – подчеркнул президент ФФА.
Айрапетян затруднился назвать точную сумму средств, предназначенных для ремонта стадиона, поскольку работы проводятся поэтапно, очень часто возникает необходимость проведения незапланированных работ.
“Со следующего года начнется строительство стадиона, и сейчас трудно назвать конкретную сумму. Мы планируем потратить примерно 10-15 миллионов долларов. Мы ничего не пожалеем для восстановления нашего стадиона”, – добавил он.
Айрапетян еще раз подчеркнул, что будет сделано все возможное, чтобы к матчу со сборной Италии все было готово.
Матч Армения-Италия в рамках отборочного тура ЧЕ -2014 состоится 12 октября. Если работы будут проводиться, в соответствии с запланированным графиком, стадион сможет принять у себя также товарищескую встречу сборных Армении и Беларуси.