6 Ապրիլ 2012 - 13:03 AMT
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արսեն Ջուլֆալակյանը, ով օլիմիական ուղեգիր ունի, Ծաղկաձորում մարզվում է առանձին ծրագրով, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել է Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը:
«Արսենն այնտեղ աշխատում է ֆիզիկական պատրաստվածության վրա: Նրա հետ աշխատում է անձնական մարզիչ Արամ Գասպարյանը, նրան օգնում են Հայաստանի հավաքականի անդամներ Գևորգ Սահակյանը և Մաքսիմ Մանուկյանը: Ծաղկաձորում մարզվում են նաև երիտասարդական և պատանեկան հավաքականները»,- ասել է մարզիչը:
Իսկ Հայաստանի հավաքականի մնացած անդամներն այդ ընթացքում Երևանում պատրաստվում են առաջին վարկանիշային մրցաշարին, որը տեղի է ունենալու ապրիլի 20-23-ը Բուլղարիայում:
Այնտեղ հանդես են գալու Ռոման Ամոյանը (55 ք/կ), Ալեքսանդր Միքայելյանը (60 ք/կ), Հրաչ Հովհաննիսյանը (84 ք/կ), Արթուր Ալեքսանյանը (96 ք/կ) և Յուրի Պատրիկեևը (120 ք/կ):
«Ես դեռ չեմ որոշել, թե մեր մարզիկներից Բուլղարիայում ով է հանդես գալու մինչև 66 կգ քաշային կարգում: Հավաքների ժամանակ մենք վերջնական որոշում կընդունենք»,- ասել է Ջուլֆալակյանը:

6 Апрель 2012 - 13:03 AMT
Греко-римский борец Арсен Джулфалакян, который завоевал Олимпийскую путевку, тренируется в Цахкадзоре по отдельной программе. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян.
“Арсен там работает над физической подготовкой. С ним работает личный тренер Арам Гаспарян, а помогают ему члены сборной Армении Геворг Саакян и Максим Манукян. В Цакхадзоре тренируются также молодежные и юношеские сборные”,- сказал тренер.
Остальные члены сборной Армении в это время в Ереване готовятся к первому рейтинговому турниру, который пройдет 20-23 апреля в Болгарии.
Там выступят Роман Амоян (в/к 55), Александр Микаелян (в/к 60), Грач Ованнесян (в/к 84), Артур Алексанян (в/к 96) и Юрий Патрикеев (в/к 120).
“Я еще не определился, кто из наших борцов в весовой категории до 66 кг. отправится в Болгарию. Во время сборов мы посмотрим всех спортсменов в этом весе и примем окончательное решение”,- добавил Джулфалакян.