Ապրիլի 2-6-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 70,206,591 ԱՄՆ դոլար 390.52 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 95,231,652 ԱՄՆ դոլար 391.64 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 15.570,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 391.36 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 600,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 391.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 26-ից ապրիլի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 33.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝74 մլն ԱՄՆ դոլար:

6 Апрель 2012 - 13:56 AMT
Со 2 по 6 апреля на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 70,206,591 долларов США по 390.52 драма/1 доллар США и продано 95,231,652 долларов США по 391.64 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 15.570,000 долларов США по 391.36 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 600,000 долларов США по 391.50 драма/1 доллар США.
С 26 марта по 1 апреля объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 33.8 млрд драмов, а долларовых кредитов – 74 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.