Լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը ժամանել է Նյու Յորք, որտեղ երեք համերգ կտա հանրահայտ Սիթի-կենտրոնի բեմում, հայտնում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Վերջին անգամ երգիչը երգել է Նյու Յորքում երեք տարի առաջ իր հրաժեշտի շրջագայության շրջանակներում: Սակայն, ուրբաթ Ազնավուրը լրագրողներն ասել է, որ աչ այն, ոչ էլ այս համերգները հրաժեշտի համերգներ չեն: «Այդ տերմինը մի լրագրող է հորինել, որին ես հավանաբար հոգնեցրել եմ: Սակայն, նրա մոտ ոչինչ չստացվեց, ես դեռ այստեղ եմ»,-ասել է դերասանը ժպիտով:
Մամլո ասուլիսն անցել է հյուրախաղերի կազմակերպիչ հայտնի իմպրեսարիոներ Սերգեյ և Գայանե Խաչատրյաններին պատկանող «Արդանի Արթիսթս» պրոդյուսերական ընկերության գրասենյակում՝ Սիթի-կենտրոնում: Չնայած պատկառելի տարիքին՝ մայիսի 22-ին կլրանա Ազնավուրի 88 տարին, մեծն շանսոնյեն լի է եռանդով և պահպանել իր անկրկնելի հմայքը:
Լրագրողների հետ հանդիպանը նա մեկ ժամ շուտ եկավ ու միանգամից անկաշկանդ զրույց սկսեց նրանց հետ:
Համերգները տեղի կունենան ապրիլի 26-28-ը: «Ինչո՞ւ եք մինչ օրս բեմում և հանդես եք գալիս հանդիսատեսի առջև, այն դեպքում, երբ Ձեր տարիքի շատ մարդիկ գերադասում են սթրեսներից ԶԵՐԾ, հանգիստ կյանք վարել» հարցին ի պատասխան Ազնավուրն ասել է. «Որովհետև ես սիրում եմ կյանքը»:

Widely regarded as the “French Frank Sinatra”, French singer of Armenian origin Charles Aznavour will give concerts in New York’s famous City Center.
Beloved French chanson entertainer Aznavour, who wrote more than 800 songs, recorded more than 1,000 of them in French, English, German and Spanish and sold over 100 million records in all, is going to give three concerts on April 26, 27 and 28 on NYCC Main Stage.
During a press conference at Ardani Artists producing company founded Sergei and Gaiane Danilian in 1990, maestro Aznavour was fit and charming as always, despite his age hitting 88 in May.
He told journalists he had not yet decided the song-list of the upcoming concerts saying he sings in many languages, and has yet to select the songs.
When asked why he is still on stage singing, while many of his coevals prefer resting and avoid stress, Aznavour promptly replied: “It is because I love to live”.