Սանկտ Պետերբուրգում շարունակվում են Հայկական Ֆուտբոլային լիգայի երկրորդ սեզոնի հանդիպումները:
Ապրիլի 8-ին Պետերբուրգում կայացած երրորդ խաղարկային օրը շատ առումներով կանխորոշեց մրցաշարային աղյուսակում թիմերի միջև պայքարի ճակատները: Խաղարկային վերջին օրվան թիմերը մոտենում են մրցաշարային աղյուսակում առաջխաղացման հստակ հեռանկարներով, ընդ որում ամենահետաքրքիր հանդիպումները տեղի կունենան հենց վերջին օրը:
Չեմպիոնի տիտղոսի համար պայքարում է երեք թիմ`«Կարսն» ու «Կիլիկիան», որոնք նախորդ մրցաշարերի ֆավորիտն են, ինչպես նաև այս մրցաշարի բացահայտումը` «Արցախ» թիմը:
Հետաքրքիր է լինելու նաև ռմբարկուների մրցավազքը: Երրորդ օրվա վերջին առջևում են «Կարսի» և «Կիլիկիայի» առաջատարներ Արթուր Ղազարյանն ու Գևորգ Գրիգորյանը, ովքեր իրենց հաշվին 10-ական գնդակ ունեն:
Առաջնության վերջին օրը նախատեսված է նաև հանդիսավոր փակում, որին կմասնակցի Հայկական Ազգային-Մշակութային ինքնավարության նախագահ Կարեն Մկրտչյանը:

В Санкт-Петербурге продолжаются матчи второго сезона Армянской Футбольной Лиги.
8 апреля в Петербурге состоялся третий игровой день, который во многом предопределил фронты борьбы между командами в турнирной таблице. К последнему игровому дню команды подходят с четко очерченными перспективами продвижения по турнирной таблице, причем самые интересные встречи пройдут именно в последний день.
Борьбу за чемпионство проведут три команды, среди которых фавориты двух предыдущих турниров “Карс” и “Киликия”, а также команда-открытие турнира “Арцах”.
Интересной видится также и гонка бомбардиров. На конец третьего дня впереди форварды “Карс” и “Киликия” Артур Казарян и Геворг Григорян, которые на своем счету имеют по 10 мячей.
В последний день турнира состоится торжественное закрытие, в котором примет участие председатель Армянской Национально-Культурной Автономии Карен Мкртчян.