10 Ապրիլ 2012 - 07:15 AMT
Ձյուդոյի եվրոպական միության նախագահ. ԵԱ-ն լինելու է ոչ թե պարզապես սպորտային, այլ մի քիչ էլ` քաղաքական միջոցառում
Ձյուդոյի եվրոպական միության նախագահ Սերգեյ Սոլովեյչիկը գնահատել է Չելյաբինսկի նախապատրաստությունը ձյուդոյի Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի կունենա ապրիլի 26-29-ը:
«Ես եվրոպական ազգային մոտ 20 ֆեդերացիաների նախագահների եմ հրավիրել: Նրանք այն մարդիկ են, ովքեր որոշակի կշիռ ունեն բիզնեսում, քաղաքականության մեջ: Ես ուզում եմ, որպեսզի նրանք ծանոթանան բիզնեսի, քաղաքականության ներկայացուցիչների հետ, այստեղից հեռանան լավ տպավորություններով: Դա լինելու է ոչ թե պարզապես սպորտային, այլ նաև` մի քիչ քաղաքական միջոցառում»,- ասել է Սոլովեյչիկը, հաղորդում է Ռուսաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի հավաքականը կմեկնի հետևյալ կազմով` Հովհաննես Դավթյան (60կգ), Արմեն Նազարյան (66կգ), Արտյոմ Բաղդասարյան (81կգ), Գայանե Հարությունյան (48կգ) և Ժաննա Ստանկևիչ (57կգ):

Президент Европейского союза дзюдо Сергей Соловейчик оценил подготовку Челябинска к чемпионату Европы по дзюдо, который пройдет 26- 29 апреля.
“Я пригласил около 20 президентов европейских национальных федераций. Это люди, которые имеют определенный вес в бизнесе, в политике. Я хочу, чтобы они познакомились с представителями бизнеса, политики, уехали отсюда с хорошим впечатлением. Это будет не просто спортивное, но и немножко политическое мероприятие", – передает слова Соловейчика официальный сайт Федерации дзюдо России.
Напомним, что на чемпионат Европы сборная Армении отправится следующим составом: Ованнес Давтян (в/к 60), Армен Назарян (в/к 66), Артем Багдасарян (в/к 81), Гаяне Арутюнян (в/к 48) и Жанна Станкевич (в/к 57).