Ապրիլի 14-ին Տրապիզոնում մեկնարկում է բռնցքամարտի վարկանիշային մրցաշարը, որտեղ հանդես են գալու հայ յոթ մարզիկներ: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի որոշմամբ մրցաշարին մասնակցելու են Կորյուն Սողոմոնյանը (49 ք/կ), Հովհաննես Դանիելյանը (52 ք/կ), Արամ Ավագյանը (56 ք/կ), Վլադիմիր Սարուխանյանը (60 ք/կ), Արա Պուլուզյանը (64 ք/կ), Հրայր Մաթևոսյանը (69 ք/կ) և Արթուր Խաչատրյանը (81 ք/կ):
Հավաքականի հետ մրցաշարին մեկնելու են նաև թիմի երկրորդ մարզիչ Ֆեդյա Ալեքսանյանը, բժիշկներ Համլետ Բեղոյանը և Մեխակ Ղազարյանը, վաստակավոր մարզիչ և միջազգային մրցավար Վարդան Բաղդասարյանը, իսկ պատվիրակությունը գլխավորելու է Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ, բռնցքամարտի եվրոպական միության գործադիր կոմիտեի անդամ Դերենիկ Գաբրիելյանը:
Ապրիլի 11-ին հայկական պատվիրակությունն ավտոբուսով մեկնելու է Թբիլիսի, որտեղից ինքնաթիռով ժամանելու է Ստամբուլ, այնուհետև՝ Տրապիզոն:
«Մեր բոլոր բռնցքամարտիկներն ունեն միջազգային մրցաշարերում հանդես գալու հսկայական փորձ: Նրանք բոլորը լավ մարզավիճակում են և մեկնում են Տրապիզոն օլիմպիական ուղեգրեր նվաճելու համար: Կարծում եմ, որ նրանք ի զորու են ապահովել իրենց մասնակցությունը լոնդոնյան խաղերին»,- Աղամալյանի խոսքերը հաղորդում է Հայաստանի օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը:

14 апреля в Трабзоне стартует рейтинговый турнир по боксу, где выступят 7 армянских спортсменов. По решению главного тренера сборной Карена Агамаляна на турнир заявлены Корюн Согомонян (в/к 49), Ованнес Даниелян (в/к 52), Арам Авагян (в/к 56), Владимир Саруханян (в/к 60), Ара Пулузян (в/к 64), Грайр Матевосян (в/к 69) и Артур Хачатрян (в/к 81).
Вместе со сборной на турнир поедут так же второй тренер команды Федя Алексанян, врачи Амлет Бегоян и Мехак Казарян, заслуженный тренер и международный арбитр Вардан Багдасарян, а делегацию возглавит вице-президент федерации бокса Армении и член исполкома европейского союза бокса Дереник Габриелян.
11 апреля армянская делегация автобусом отправится в Тбилиси, откуда самолетом прибудет в Стамбул, затем в Трабзон.
“Все наши боксеры имеют огромный опыт выступления в международных турнирах. Они все находятся в хорошей форме и едут в Трабзон, что завоевать Олимпийские путевки. Думаю, что им по силам обеспечить свое участие на лондонских играх”,- слова Агамаляна передает официальный сайт национального Олимпийского комитета Армении.