10 Ապրիլ 2012 - 10:31 AMT
Մրցավարները, ովքեր սպասարկելու են ֆուտբոլի 2012թ. Եվրոպայի առաջնությունը, Մայիսի 2-ին Վարշավայում կհանդիպեն զանգվածային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ: Բաց դռների օրը EURO – 2012-ի մրցավարների համար ապրիլի 30-ից մայիսի 3-ը Լեհաստանի մայրաքաղաքում կայանալիք նախապատրաստական սեմինարի մի մասը կդառնա:
Մամլո ասուլիսին կմասնակցեն ՈՒԵՖԱ-ի մրցավարական հանձնաժողովի նախագահ Պիերլուիջի Կոլլինան, 12 գլխավոր մրցավարներն ու երկու չորրորդ մրցավարներ Լեհաստանից և Ուկրաինայից:
Լեհաստանում և Ուկրաինայում 31 խաղերից յուրաքանչյուրը կսպասարկի յոթ հոգուց բաղկացած մրցավարական բրիգադ` գլխավոր մրցավար, երկու լայնսմեն, չորրորդ մրցավար, երկու լրացուցիչ օգնականներ դարպասների հետևում, հաղորդում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:

2 мая в Варшаве арбитры, которые будут работать на чемпионате Европы по футболу 2012 года, встретятся с представителями средств массовой информации.
День открытых дверей станет частью подготовительного семинара для рефери EURO -2012, который пройдет с 30 апреля по 3 мая в столице Польши.
В пресс-конференции примут участие глава судейского комитета УЕФА Пьерлуиджи Коллина, 12 главных рефери и два четвертых арбитра из Польши и Украины.
Каждый из 31 матча в Польше и Украине будет обслуживать судейская бригада, состоящая из семи человек: главный рефери, два лайнсмена, четвертый арбитр, два дополнительных помощника за воротами, передает официальный сайт УЕФА,