10 Ապրիլ 2012 - 10:50 AMT
Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլի խաղերի բոլոր տոմսերը վաճառված են, այդ մասին հայտարարել է Եվրո-20102-ի պատասխանատու տնօրեն Մարտին Կալլենը: Նրա խոսքով, լեհ-ուկրաինական մրցաշարը ռեկորդներ է սահմանել ֆուտբոլային խաղերի անցագրեր ձեռք բերելու նկատմամբ հետաքրքրությամբ:
« EURO-2012-ի ոչ մի մարզադաշտում ազատ տեղեր չեն լինի: Այդ առաջնությունը նշանակալից կդառնա: Եվրոպական ֆուտբոլի պատմության մեջ մենք երբեք չենք բախվել EURO-ի նկատմամբ նման ուշադրության հետ»,- նշել է նա:
Կալլենը հաղորդել է, որ տոմսերի վաճառքի ժամանակ առավել ակտիվ են եղել երկու ընդունող երկրների, ինչպես նաև Անգլիայի, Նիդերլանդների և Շվեդիայի երկրպագուները, որոնց բաժին են ընկել ամենաշատ տոմսերը:
Եվրո-20102-ի պատասխանատու տնօրեը նշել է նաև, որ Եվրոպական ֆուտբոլային միությունը դիտավորյալ հետաձգում է տոմսերի առաքումը, որոնք կունենան կեղծիքներից պաշտպանության մի քանի աստիճան. «Պաշտոնական շնորհանդեսը տեղի կունենա միաժամանակ Կիևում և Վարշավայում ապրիլի 23-ին: Նոր տոմսերը կունենան պաշտպանության մի քանի աստիճան՝ հինգից ավելի, իսկ երկրպագուների հասցեներով առաքելը մենք կսկսենք շատ շուտով և մայիսի 10-ից հետո նրանք փոստով կստանան իրենց տոմսերը»:

10 Апрель 2012 - 10:50 AMT
Все билеты на матчи финальной части чемпионата Европы по футболу 2012 года проданы, oб этом заявил операционный директор УЕФА Мартин Каллен. По его словам, украино-польский турнир побил все рекорды по интересу к приобретению пропусков на футбольные матчи.
“Свободных мест не будет ни на одной арене EURO-2012. Этот чемпионат станет знаковым. Никогда еще в истории европейского футбола мы не сталкивались с таким вниманием к EURO”, – отметил он.
Каллен сообщил, что наиболее активными во время билетных кампаний были болельщики из двух принимающих стран, Англии, Нидерландов и Швеции, которым и досталось больше всего билетов.
Операционный директор УЕФА также подчеркнул, что Европейский футбольный Союз намеренно затягивает с рассылкой билетов, которые будут иметь несколько степеней защиты от подделок: “Официальная презентация пройдет одновременно в Киеве и Варшаве 23 апреля. Новые билеты будут иметь несколько степеней защиты – более пяти, а адресную рассылку для фанатов мы начнем очень скоро и после 10 мая все, кто купил билеты, получат их по почте”.