Աշխարհի առաջին և երկրորդ ռակետներ սերբ Նովակ Ջոկովիչը և իսպանացի Ռաֆայել Նադալը ցուցադրական խաղ կանցկացնեն Մադրիդի «Ռեալի» մարզադաշտում, հաղորդում է Eurosport-ը:
Հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 14-ին «Սանտյագո Բերնաբեուում», և սպասվում է, որ խաղին ներկա կգտնվի ավելի քան 80 հազար հանդիսատես: Բոլոր հավաքված միջոցները կուղղվեն Նադալի և Մադրիդի «Ռեալի» բարեգործական հիմնադրամներին:
Վերջիններս օժանդակում են երեխաներին և երիտասարդությանը` առաջարկելով կրթական ծրագրեր` որպես ինտեգրման սոցիալական գործիքներ:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Նադալի հետ կխաղա աշխարհի երրորդ ռակետ շվեյցարացի Ռոջեր Ֆեդերերը: Սակայն ինչպես հետագայում հաղորդել էր շվեյցարացու մենեջերը, Ֆեդերերը ստիպված էր հրաժարվել. «Նա ունի Օլիմպիական խաղերի նախապատրաստման շատ հստակ գրաֆիկ, իսկ այս խաղը համընկնում է նախապատրաստական ժամանակահատվածին»,-ասել է մենեջերը:

10 Апрель 2012 - 14:08 AMT
Первые и вторые ракетки мира серб Новак Джокович и испанец Рафаэль Надаль проведут выставочный матч на домашнем стадионе мадридского “Реала”, передает Eurosport.
Встреча пройдет 14 июля на “Сантьяго Бернабеу”, и ожидается, что ее посетят более 80 тыс, зрителей. Все собранные средства пойдут в благотворительные фонды Надаля и мадридского “Реала”.
Оба фонда помогают детям и молодежи, предлагая образовательные программы в качестве инструмента социальной интеграции.
Ранее сообщалось, что с Надалем сыграет третья ракетка мира швейцарец Роджер Федерер. Однако, как потом сообщил менеджер швейцарца, к сожалению, Федерер вынужден отказаться.
“Дело в том, что у него очень четкий план подготовки к Олимпийским играм в Лондоне, а этот матч как раз попадает на подготовительный период”, – объяснил менеджер.