Գերմանիայի ֆուտբոլային միությունը ցանկանում է Եվրոպայի 2020թ. առաջնության անցկացման հայտ ներկայացնել: Այդ մասին հայտարարել է կազմակերպության ղեկավար Վոլֆգանգ Նիրսբախը: Ըստ նրա, հավակնորդ երկրների ընտրությանը Գերմանիայի մասնակցության հարցը կքննարկվի ապրիլի 27-ին:
Եթե Գերմանիան որոշի հայտ ներկայացնել, ապա նրա մրցակիցները կդառնան Ադրբեջանի ու Վրաստանի, Բոսնիայի, Խորվաթիայի ու Սերբիայի, Չեխիայի ու Սլովակիայի, ինչպես նաև Ռումինիայի ու Բուլղարիայի կամ Ռումինիայի ու Հունգարիայի հայտերը: Բացի այդ, առանջության անցկացմանը հավակնում են Նիդերլանդները, Բելգիան և Թուրքիան:

Немецкий футбольный союз хочет подготовить собственную заявку на проведение чемпионата Европы 2020 года. Об этом сообщил глава организации Вольфганг Нирсбах. По его словам, вопрос об участии Германии в выборах страны или стран – хозяек европейского первенства будет рассмотрен 27 апреля.
Если Германия решится подать собственную заявку, то еe конкурентами станут заявки Азербайджана и Грузии, Боснии, Хорватии и Сербии, Чехии и Словакии, а также Румынии и Болгарии или Румынии и Венгрии. Кроме того, собираются претендовать на Евро Нидерланды, Бельгия и Турция.