11 Ապրիլ 2012 - 11:46 AMT
ՖԻՖԱ-ի հանձնաժողովը, որը շրջագայում էր Ռուսաստանի հարավում, նպատակ ունենալով ծանոթանալ ֆուտբոլի 2018թ. աշխարհի առաջնության անցկացման հավակնորդ քաղաքների հետ, այդպես էլ չկարողացավ այցելել Սոչի:
ՖԻՖԱ-ի փորձագետներին տեղափոխող ինքնաթիռը, որն ուշացումով էր մեկնել Կրասնոդարից, այդպես էլ չի կարողացել վայրէջք կատարել Օլիմպիադայի մայրաքաղաքում: Սաստիկ մառախուղի պատճառով Սոչիի միջազգային օդանավակայանը ապրիլի 11-ին աշխատել է ըստ փաստացի եղանակային պայմանների: Անձնակազմը, վայրէջք կատարելու հնարավորություն չգտնելով, 15:00-ին մեկնել է Դոնի Ռոստով, որտեղ ՖԻՖԱ-ի հանձնաժողովը պետք է աշխատեր հինգշափթի:
Միջազգային փորձագետներն անպայման կայցելեն Սոչի, սակայն դա կարվի, երբ Ռուսաստանը հերթական շրջագայությունը կազմակերպի հավակնորդ քաղաքներով:

11 Апрель 2012 - 11:46 AMT
Комиссия ФИФА, совершающая тур по югу России в рамках ознакомления с проектами городов-претендентов на проведение чемпионата мира по футболу 2018 года, так и не смогла посетить Сочи.
Чартерный рейс с экспертами ФИФА, вылетевший с многочасовой задержкой из Краснодара около 13 часов, так и не смог по причине метеоусловий в Сочи совершить посадку в олимпийской столице.
Из-за сильного тумана международный аэропорт Сочи 11 апреля работал по фактической погоде. Покружив в течение часа над городом-курортом, экипаж так и не смог найти “окно” и в 15 часов улетел в Ростов-на-Дону, где комиссия ФИФА должна работать в четверг.
Международные эксперты обязательно посетят Сочи, но это будет сделано, когда Россия организует очередной тур по остальным городам-претендентам.