Ապրիլի 11-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,2 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392,37 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392,45 դրամ:
Ապրիլի 11-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 391,48 դրամ`ապրիլի 10-ի համեմատ ավելանալով 0,21 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514,56 դրամ` ավելանալով 3,25 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,01 կետով` կազմելով 13,17 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 11 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,2 млн. драмов по среднему курсу 392,37 драм/1 доллар США. Цена закрытия составила 392,45 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 11 апреля составил 391,48 драмов, увеличившись по сравнению с 10 апреля на 0.21 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,56 драма, увеличившись на 3.25 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 п.п. – до 13,17 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.