Հռչակավոր օպերային երգիչ, տենոր Անդրեա Բոչելլին ելույթ կունենա ապրիլի 22-ին Երևանում` Ազատության հրապարակում: Համերգի ժամանակ հանրաճանաչ տենորին կնվագակցի Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Էդուարդ Թոփչյան), որը կղեկավարի դիրիժոր Մարչելլո Ռոտան: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի մամլո քարտուղար Անահիտ Օրդյանը:
Համերգը տեղի կունենա Հայ գրատպության 500-ամյակի և Երևանը գրքի մայրաքաղաք հռչակելու տոնակատարությունների շրջանակում:

11 Апрель 2012 - 16:56 AMT
Концерт всемирно известного итальянского оперного певца, тенора Андреа Бочелли состоится 22 апреля на Площади Свободы в Ереване. Об этом сообщила агентству PanARMENIAN.Net ответственный по связям с прессой Государственного филармонического оркестра Армении Анаит Ордян.
Бочелли выступит вместе с Государственным филармоническим оркестром Армении (художественный руководитель и главный дирижер Эдуард Топчян). Оркестром будет руководить дирижер Марчелло Рота.
Концерт состоится в рамках праздничных мероприятий, посвященных 500-летию армянского книгопечатания и провозглашению Еревана всемирной столицей книги 2012 года.