Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը ապրիլի 12-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է, որ այս տարի Հայաստան կժամանի ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին: «Պլատինին հոկտեմբերին Երևանում կմասնակցի խորհրդաժողովի, որին ներկա կլինեն նաև 13-14 ազգային ֆեդերացիաների նախագահներ»,- ասել է նա:
Հայրապետյանը նաև անդրադարձել է Լիբանանի` Հայաստանի հավաքականի հետ ընկերական հանդիպում կազմակերպելու առաջարկությանը: ՀՖՖ նախագահի խոսքով, այդ խաղը չի կայանա, քանի որ այդ ժամանակամիջոցում Հայաստանի հավաքականը ընկերական հանդիպում է անցկացնելու Ղազախստանի ընտրանու հետ: Խաղը կայանալու է հունիսին. «Ես շատ կցանկանայի խաղալ Լիբանանի հետ: Այդ երկրում մեծ է հայկական համայնքը, և մշտապես նամակներ ենք ստանում, բայց հավաքականի գրաֆիկը հագեցած է»,- հավելել է նա:
Հայրապետյանը ԱԺ ընտրություններում ՀՀԿ-ի մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվել է թիվ 1 ընտրատարածքում և խոստացել է ընտրվելու դեպքում առաջին օրենքը առաջարկել սպորտի մասին:

President of the Football Federation of Armenia (FFA) Ruben Hayrapetyan told a press conference on April 12 that UEFA president Michel Platini will arrive in Yerevan in October.
“Platini will participate in a conference in Yerevan bringing together chairmen of 13-14 national federations,” Hayrapetyan said.
He also commented on the offer to organize an unofficial match between Armenian and Lebanese national teams. FFA head said the meeting will not take place because Armenian squad will be holding a match with Kazakhstan’s team then. The meeting is due to take place in June.
“I’d love to see our team play with Lebanon. This country has a large Armenian community, and we constantly receive letters from them, but our team has a loaded schedule,” he stated.
Ruben Hayrapetyan is running for the parliamentary elections by the majority list of the ruling Republican Party of Armenia in 1st constituency in Yerevan; he has pledged to propose a law on sports in case he gains victory.