Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը ապրիլի 12-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է, որ այս տարի Հայաստան կժամանի ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին: «Պլատինին հոկտեմբերին Երևանում կմասնակցի խորհրդաժողովի, որին ներկա կլինեն նաև 13-14 ազգային ֆեդերացիաների նախագահներ»,- ասել է նա:
Հայրապետյանը նաև անդրադարձել է Լիբանանի` Հայաստանի հավաքականի հետ ընկերական հանդիպում կազմակերպելու առաջարկությանը: ՀՖՖ նախագահի խոսքով, այդ խաղը չի կայանա, քանի որ այդ ժամանակամիջոցում Հայաստանի հավաքականը ընկերական հանդիպում է անցկացնելու Ղազախստանի ընտրանու հետ: Խաղը կայանալու է հունիսին. «Ես շատ կցանկանայի խաղալ Լիբանանի հետ: Այդ երկրում մեծ է հայկական համայնքը, և մշտապես նամակներ ենք ստանում, բայց հավաքականի գրաֆիկը հագեցած է»,- հավելել է նա:
Հայրապետյանը ԱԺ ընտրություններում ՀՀԿ-ի մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվել է թիվ 1 ընտրատարածքում և խոստացել է ընտրվելու դեպքում առաջին օրենքը առաջարկել սպորտի մասին:

Председатель Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян 12 апреля во время встречи с журналистами отметил, что в этом году Армению посетит глава УЕФА Мишель Платини. “В октябре Платини в Ереване примет участие в конференции, на которой будут присутствовать председатели 13-14 национальных федераций футбола”,- сказал он.
Айрапетян также затронул тему предложения об организации товарищеской встречи между сборными Армении и Ливана. По словам председателя ФФА, данный матч не состоится, поскольку в этот в период сборная Армении должна провести товарищескую встречу с командой Казахстана. Матч состоится в июне: “Я бы очень хотел, чтобы матч со сборной Ливана состялся. В этой стране достаточно большая армянская община, оттуда мы постоянно получаем письма, но график нашей сборной и без того очень плотный”, – добавил он.
На предстоящих парламентских выборах Рубен Айрапетян выдвинул свою кандидатуру по мажоритарной системе в 1-ом избирательном округе и обещал в случае победы первым делом предложить закон о спорте.