«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը» այսօրվանից հաճախորդներին է ներկայացնում իր նոր` HSBC PLUS փաթեթը: Սա բանկային ծառայությունների համապարփակ մի փաթեթ է` ուղղված առնվազն 400 հազար ՀՀ դրամ ամսական զուտ եկամուտ կամ 4 միլիոն ՀՀ դրամ առկա միջին դրական մնացորդ ունեցող հաճախորդներին, ասվում է ընկերության հաղորդագրության մեջ:
Ամսական ֆիքսված վճարի դիմաց HSBC PLUS հաճախորդը օգտվում է բանկային ծառայությունների մի ամբողջ փաթեթից, որն ուղղված է հոգալու նրա բոլոր ֆինանսական կարիքները: PLUS փաթեթը ներառում է ընթացիկ հաշվի անվճար բացում և բանկոմատային քարտի տրամադրում, ՄաստերՔարտ Պլատինում` իր անվճար Միջազգային Կոնսիերժ ծառայությամբ, ինչպես նաև ինտերնետային և հեռախոսային բանկային ծառայությունների անվճար գրանցում և օգտագործում: Հաճախորդը կարող է նաև ընտանիքի անդամների համար հավելյալ բանկոմատային և ՄաստերՔարտ Պլատինում քարտեր ստանալ, ինչպես նաև օգտվել արտոնյալ պայմաններով ժամկետային ավանդներից, վարկերից և այլ առավելություններից:
«HSBC Status ծառայության հաջողությունից հետո, որն ուղղված էր 20 միլիոն ՀՀ դրամ առկա միջին դրական մնացորդ ունեցող հաճախորդներին, HSBC PLUS-ը շուկայում Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի կողմից ներկայացվող երկրորդ փաթեթն է: HSBC PLUS փաթեթը ևս մեկ քայլ է հաճախորդների կարիքները բացահայտելու և համապատասխան փաթեթային լուծում առաջարկելու միջոցով հաճախորդների սպասարկումը էապես բարելավելու ուղղությամբ: Շատ ուրախ էի տեղեկանալ, որ HSBC PLUS-ի առաջին հաճախորդները դառնալու ցանկություն են հայտնել այն անհատները, ովքեր մասնակցել են փաթեթի վերաբերյալ հեռուստագովազդին», – այս կապակցությամբ նշեց Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
2012 թվականին Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը շուկա է ներմուծել գրավով ապահովված անհատական վարկերի և քարտային զեղծարարություններից ապահովագրության ծառայությունները: Բանկը շարունակաբար ձգտում է արդի և նորարարական ծառայությունների միջոցով բարելավել հաճախորդների սպասարկումը: HSBC Status և PLUS փաթեթները այսուհետ կհանդիսանան Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի առաջատար լուծումները` ուղղված դինամիկ ապրելակերպ ունեցող անհատ հաճախորդներին:

HSBC Bank Armenia cjsc introduces a new package – HSBC Plus – to the market.
According to the Bank’s press release, this is a comprehensive package of banking services and products targeting customers with net monthly income of at least AMD400,000 or an average balance of at least AMD4,000,000
For a monthly fixed fee, HSBC Plus customers can benefit from a full package of banking products and services, specially tailored to their financial needs. The Plus package includes free account opening and issuance of ATM card, MasterCard Platinum card with free International Concierge service, as well as free Telephone and Internet Banking services. Customers can also apply for free additional ATM and MasterCard Platinum cards for family members, and can obtain preferential terms for their time deposits, loans, insurance, as well as other benefits.
"Following from the success of HSBC Status, which targets customers with at least AMD20m average balance, HSBC Plus is the second package introduced by HSBC Armenia in the market. The launch of HSBC Plus is another step in improving customer experience through pro-active identification of customer needs and offering a tailored solution. I was very pleased to hear that the individuals who participated in our TV adds expressed a desire to become the first HSBC Plus customers,” HSBC Bank Armenia Chief Executive Officer Astrid Clifford stated.
In 2012 HSBC Bank Armenia introduced Personal Secured Loans and Card Insurance products in the market. The Bank is continuously seeking to introduce new and innovative products to improve customer experience. HSBC Status and Plus will become the leading packaged solutions offered to HSBC’s high-end customers going forward.