ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Միշել Պլատինին, ով աշխատանքային այցով ժամանել է Ուկրաինա, ընդգծել է, որ մտահոգված է Ուկրաինայի հյուրանոցներում EURO-2012-ի նախօրեին գների բարձրացմամբ:
«Մենք մի քիչ անհանգստանում ենք ուկրաինական հյուրանոցներում գների բարձրացման առիթով: Միևնույն ժամանակ կա իշխանություն, որը, կարծում եմ, կկարողանա կարգավորել այդ հարցը»,- ասել է Պլատինին:
Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը հանձնարարել է ենթակառուցվածքի նախարար Բորիս Կոլեսնիկովին և առևտրի ու տնտեսական զարգացման նախարար Պյոտր Պորոշենկոյին միջոցներ ձեռնարկել Ուկրաինայի հյուրանոցներում գների անհիմն բարձրացման հարցը կարգավորելու համար, հաղորդում է championat.com-ը:

Президент УЕФА Мишель Платини, который c рабочим визитом отправился в Украину, подчеркнул, что обеспокоен повышением цен в украинских гостиницах накануне чемпионата Европы 2012 года.
"Мы немного волнуемся по поводу повышения цен в украинских гостиницах. В то же время есть власть, которая, думаю, сможет урегулировать этот вопрос", – сказал Платини.
Президент Украины Виктор Янукович поручил министру инфраструктуры Борису Колесникову и министру экономического развития и торговли Петру Порошенко принять меры по урегулированию вопроса необоснованного повышения цен на проживание в отелях в период проведения финальной части чемпионата Европы, передает championat.com.