13 Ապրիլ 2012 - 07:21 AMT
Ազգային օլիմպիական կոմիտեների ասոցիացիայի նախագահ Շեյխ Ահմադ Ալ-Ֆահադ Ալ-Սաբահը մտադիր է ամրապնդել օլիմպիական շարժման դիրքերը ամբողջ աշխարհում: Այս մասին նա հայտարարել է ԱՕԿԱ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նիստի ժամանակ, որը տեղի է ունենում Մոսկվայի Միջազգային առևտրի կենտրոնում:
«Շարունակելու եմ կառուցել և զարգացնել մեր կազմակերպությունը և ամրապնդել օլիմպիական շարժման դիրքերը: Մեծ աշխատանք է սպասվում: Մենք հաջողության կհասնենք, եթե միասնական ճակատով շարժվենք: Խոստանում եմ լիովին տրվել աշխատանքին և անել ամեն բան աշխարհի բոլոր ծայրերում օլիպիզմը զարգացնելու նպատակով»,-Ալ-Սաբահի խոսքը հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
Ռուսական մայրաքաղաք են ժամանել 203 ճանաչված Ազգային օլիմպիական կոմիտեների ներկայացուցիչներ: Բացի ԱՕԿ-ի նախագահներից, վեհաժողովին կմասնակցեն նաև բազմաթիվ երկրների սպորտի նախարարներ: ԱՕԿԱ-ի Գլխավոր ասամբլեայի կարևոր իրադարձությունը կլինի 2020թ Օլիմպիական խաղերի անցկացման թեկնածու-քաղաքների հայտերի ներկայացումը:

13 Апрель 2012 - 07:21 AMT
Избранный президент Ассоциации национальных олимпийских комитетов Шейх Ахмад Аль-Фахад Аль-Сабах намерен укреплять позиции олимпийского движения во всем мире. Об этом он заявил на заседании Генеральной ассамблеи АНОК, которое проходит в московском Центре международной торговли.
“Буду продолжать строить и развивать нашу организацию и укреплять позиции олимпийского движения. Предстоит очень много работы. Мы добьемся успеха, если будем двигаться единым фронтом. Я обещаю, что буду полностью отдаваться работе и делать все для развития олимпизма во всех уголках мира”, – слова Аль-Сабах передает ИТАР-ТАСС.
В российскую столицу приехали представители 203 признанных Национальных олимпийских комитетов. Кроме президентов НОК, в ассамблее примут участие министры спорта многих государств. Главным событием форума станет презентация заявок городов-кандидатов на проведение Олимпийских игр в 2020 году. На Олимпиаду-2020 претендуют пять городов: Баку, Доха, Мадрид, Стамбул и Токио.