Ապրիլի 13-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,95 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.5 դրամ:
Ապրիլի 13-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.16 դրամ`ապրիլի 12-ի համեմատ ավելանալով 0.39 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515.93 դրամ` ավելանալով 2.01 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 13.28 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 13 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,95 млн. драмов по среднему курсу 392,5 драм/1 доллар США. Цена закрытия составила 392,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 13 апреля составил 392,16 драмов, увеличившись по сравнению с 12 апреля на 0.39 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 515,93 драма, увеличившись на 2.01 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – до 13,28 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.