Այսօր Հրազդանի Վանատուր թաղամասի թիվ 6 դպրոցի աշակերտ Արտակ Ռաֆայելյանը փորձում է Գինեսի ռեկորդների գրքում գրանցվել: Նա մտադիր է կատարել «սեղմում» (пресс) վարժությունը 10 000 անգամ:
Ներկա պահին հավաքված հանդիսականները հետևում են Արտակ Ռաֆայելյանին Հրազդանի թիվ 13 դպրոցի նիստերի դահլիճում: Թիվ 13 դպրոցի տնօրեն Հասմիկ Հարությունյանի հետ PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի զրույցից պարզվեց, որ Ռաֆայելը սկսել է վարժությունը ժամը 12:00-ին և մինչև այժմ շարունակում է կատարել այն: « Նա արդեն անցել է 9000-ի սահմանը և դա արդեն նոր ռեկորդ է, սակայն նա պատրաստվում է հասնել 10 000-ի»,- նշեց տնօրենը: Նախատեսվում է վարժությունն ավարտել ժամը 19:00-ին:

13 апреля ученик школы N 6 города Раздан Артак Рафаэлян попытается попасть в книгу рекордов Гиннеса. Он намерен сделать 10 000 качаний пресса.
В настоящее время зрители, собравшиеся в зале заседаний разданской школы N 13, следят за ходом действий Артака Рафаэляна.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net директор школы Асмик Арутюнян сообщила, что он начал качать пресс в 12:00 часов и пока не завершил упражнение.
“Он сделал 9000 упражнений по качанию пресса, тем самым уже установив рекорд, однако он хочет достигнуть результата в 10 000 качаний ”, – отметила директор школы.