EURO-2012 անցկացնելու կապակցությամբ Լեհաստանում գործազրկության մակարդակը կնվազի: Այս մասին հաղորդել է Լեհաստանի աշխատանքի և սոցիալական քաղաքականության նախարար Վլադիսլավ Կոսինյակ-Կամիշը: Նա համոզված է, որ առաջնությունը ոչ միայն երկրի տուրիստական առավելությունները ցույց տալու արտակարգ առիթ կլինի, այլև նոր աշխատատեղեր ստեղծելու հնարավորություն:
« Աշխատատեղեր կավելանան լոգիստիկայի, տրանսպորտի և հյուրանոցային գործի ոլորտներում»,- նշել է նախարարը:
Սակայն Կոսինյակ-Կամիշը նշել է, որ Եվրոպայի առաջնության անցկացման ժամանակ աշխատանքի տեղավորվածների մի մասը կարող է առաջնության ավարտից հետո կորցնել աշխատանքը:

В связи с проведением EURO-2012 в Польше снизится уровень безработицы. Об этом сообщил министр труда и социальной политики Польши Владислав Косиняк-Камиш. Он убежден, что чемпионат будет не только отличным поводом показать туристические преимущества страны, но и возможностью создать новые рабочие места.
“Трудоустройство возрастет особенно в таких сферах, как логистика, транспорт, гостиничное дело, гастрономия”, – отметил министр.
Однако Косиняк-Камиш отметил, что часть трудоустроенных на время проведения чемпионата Европы может потерять работу после завершения турнира.