Ապրիլի 16-ին ATP-ն հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային ցուցակը: Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը 905 միավորով շարունակում է զբաղեցնել 49-րդ հորիզոնականը:
Աշխարհի լավագույն թենիսիստների ցուցակը 12670 միավորով գլխավորում է Նովակ Ջոկովիչը` Սերբիա, 2-րդ հորիզոնականում 9215 միավորով իսպանացի Ռաֆայել Նադալն է, 3-րդ հորիզոնականում է Ռոջեր Ֆեդերերը, ով ունի 8880 միավոր:
Նալբանդյանն առայժմ հանգստանում է, իսկ ապրիլի 30-մայիսի 6 հանդես կգա Սերբիայի բաց առաջնությունում: Այնտեղ հանդես կգան 28 թենիսիստներ, այդ թվում` Ջոկովիչը, ով առաջնության գործող չեմպիոն է: Մրցաշարի մրցանակային ֆոնդը կազմում է 366,950 եվրո:

16 Апрель 2012 - 06:26 AMT
16 апреля ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян продолжает с 905 очками занимать 49 место.
Список лучших теннисистов мира продолжает возглавлять Новак Джокович (Сербия) с 12670 очками, на 2 месте с 9215 очками испанец Рафаэль Надаль (Испания), на 3 месте Рожер Федерер (Швейцария), он в своем активе имеет 8880 очков.
Налбандян пока отдыхает и с 30 апреля по 6 мая выступит на открытом чемпионате Сербии. В нем сыграют 28 теннисистов, в том числе и Джокович, который является действующим победителем чемпионата. Призовой фонд турнира составляет 366,950 евро.