Ուկրաինայի առաջնության 27-րդ տուրում Դոնեցկի «Շախտյորը» արտագնա խաղում 5:1 հաշվով վստահ հաղթանակ է տարել «Զարյայի» հանդեպ: Դոնեցկի թիմի կազմում դուբլի հեղինակ է դարձել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը: Բացի այդ նա 11-մետրանոց է վաստակել իր թիմի համար, որն իրացրել է Լուիս Ադրիանոն:
«Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն հանդիպումից հետո նշել է, որ իր սաները բոլոր չափանիշներով ավելի ուժեղ էին մրցակցից. «Առաջնությունը մոտենում է ավարտին, մեր բոլոր մարզիկները մոտիվացված են, և դա նկատելի էր դաշտում: Ցանկացած թիմին դժվար կլիներ խաղալ մեզ հետ, թեև ոմանք փորձում են ներկայացնել, թե մենք ոչ դիտարժան, անհետաքրքիր ֆուտբոլ խաղացող թիմ ենք»,- ասել է Լուչեսկուն, հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Շախտյորը» վաստակել է 70 միավոր և շարունակում է գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը: Նույնքան միավոր ունի նաև «Դինամոն», որը 2-րդ տեղում է:

17 Апрель 2012 - 06:25 AMT
В 27 туре чемпионата Украины донецкий “Шахтер” в гостях одержал уверенную победу над “Зарей” со счетом 5:1. В составе донецкой команды автором дубля стал полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян. Он так же заработал пенальти для своей команды, который реализовал Луис Адриано.
Наставник “Шахтера” Мирча Луческу после матча отметил, что его подопечные по всем параметрам были сильнее соперника: “Вошли в завершающую фазу чемпионата, все наши игроки мотивированы, и это было заметно на поле.
Любой команде было бы сложно играть с нами, хотя некоторые пытаются нас представить командой, которая играет в незрелищный, неинтересный футбол”,- слова Луческу передает официальный сайт клуба.
“Шахтер” набрал 70 очков и продолжает лидировать в турнирной таблице. Столько же очков имеет и “Динамо”, который на 2 месте.