«Պետեր Վիլշևսկին ուժեղ բռնցքամարտիկ էր, նրա դեմ մենամարտում ես շատ չարչարվեցի, բայց կարևորը կարողացա հաղթել: Այս հաղթանակի շնորհիվ էլ WBO վարկանիշում դարձա առաջին համարը»,- Երևանում մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց հայազգի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը, որը վերջերս միավորներով հաղթել է լեհ Պետեր Վիլշևսկուն:
Լեհ մարզիկը նշել էր, որ Աբրահամը «կեղտոտ» հարվածներ է հասցրել, սակայն Աբրահամը կարծում է, որ բռնցքամարտում նման բաներ պատահում են: «Ինքն էլ ինձ է մի քանի չթույլատրված հարվածներ հասցրել, բայց ես այդ մասին չեմ բարձրաձայնել»:
Աբրահամն իր հաջորդ մենամարտը կանցկացնի օգոստոսի 25-ին Բեռլինում կամ Համբուրգում, և մրցակիցը կլինի Ռոբերտ Շտիգլից- Ջորջ Գրովս զույգի հաղթողը: Աբրահամը կարծում է, որ այդ մենամարտում, ամենային հավանականությամբ, հաղթանակ կտոնի Շտիգլիցը, և գերմանացի երկրպագուները կտեսնեն գեղեցիկ մենամարտ:
Վերջերս Շտիգլիցը հայտարարել էր, որ Աբրահամը այս քաշային կարգում այդքան էլ լավ տեսք չունի, ինչին ի պատասխան, հայ բռնցքամարտիկը նշեց. «Ես իրեն ռինգում կապացուցեմ, ու ինքը կհամոզվի, որ սխալ է կարծում:
Բացի այդ, ես փորձում եմ մարտավարությունս փոխել. տարածքից հարձակում գործել, քանի որ այս քաշային կարգում այդքան էլ լավ չի գործում պաշտպանական տակտիկան»:

17 Апрель 2012 - 10:59 AMT
“Петер Вильшевский достаточно сильный боксер, в поединке с ним я здорово утомился, но главное то, что победил его. Благодаря этой победе я версии WBO стал номером один”, – сказал во время пресс-конференции в Ереване армянский боксер Артур Абраам, недавно победивший Петера Вильшевского.
Польский спортсмен заявил, что Абраам наносил “грязные” удары, однако, Абраам считает, что в боксе подобное случается. “Он мне тоже нанес несколько запрещенных ударов, но я же не заявил об этом ”.
Армянксий боксер проведет свой следующий бой 25 августа в Берлине или в Гамбурге. Его соперником будет победитель поединка пары Роберт Штиглиц – Джордж Гроувз. Абраам считает, что в этом бою, по всей вероятности, победителем станет Штиглиц, и немецкие болельщики увидят красивый поединок.
Недавно Штиглиц заявил, что в данной весовой категории Абраам выглядит не так уж убедительно, в ответ на это заявление армянский боксер сказал: “Я на ринге Штиглицу докажу, что он неверного мнения обо мне. Кроме того, я планирую изменить тактику боя”.