«Կելլի Պավլիկը լավ բռնցքամարտիկ է, և ես ուրախ կլինեի հանդիպել նրա հետ ռինգում: Կարծում եմ, որ եթե այդ մենամարտը կայանա, ապա կկայանա չեզոք գոտում` ո'չ Գերմանիայում, ո'չ էլ ԱՄՆ-ում»,- Երևանում հայտնել է հայ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը, որն ապրիլի 1-ին Քիլում միավորներով հաղթանակ է տարել լեհ բռնցքամարտիկ Պետեր Վիլշևսկու հանդեպ և նվաճել WBC Europe գոտին:
Վերջերս Top Rank փրոմոութերական քարոզարշավի նախագահ Բոբ Արումը հայտնել է, որ միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Կելլի Պավլիկը ռինգ կվերադառնա արդեն հունիսի 8-ին: «Եթե նա մնում է գերմիջին քաշային կարգում, ապա տարվա վերջին կարող է հանդիպել Արթուր Աբրահամի կամ Լուչիան Բուտեի հետ»,- ասել է Արումը:

17 Апрель 2012 - 10:25 AMT
“Келли Павлик очень хороший боксер, и я был бы рад встретиться с ним на ринге. Думаю, что если этот поединок состоится, то пройдет в нейтральной зоне- ни в Германии и ни в США”,- в Ереване заявил армянский боксер Артур Абрахам, который 1 апреля в Киле по очкам одержал победу над польским боксером Петером Вильшевски и завоевал пояс WBC Europe.
Недавно президент промоутерской компании Top Rank Боб Арум заявил о том, что бывший чемпион мира в среднем весе Келли Павлик вернется на ринг уже 8 июня.
“Если он остается в суперсреднем весе, то тогда он в конце года может встретиться с Артуром Абрахамом или Лучианом Буте ”, – сказал Арум.