Հայազգի բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը հերթական մենամարտից հետո ժամանել է Երևան և ապրիլի 17-ին հանդիպել է լրագրողների հետ:
Նա խոստովանել է, որ Հայաստանում միշտ կարողանում է հանգստանալ և, լիցքավորվելով դրական էներգիայով, վերսկսել մարզումները:
“Ես պլանավորում եմ Երևանում կառուցել բռնցքամարտի դպրոց, որտեղ կսովորեն ոչ միայն բռնցքամարտի կանոններ, այլև տարբեր լեզուներ: Մենք ստեղծել ենք Ներքին Չարբախ բարեգրոծական հիմնադրամ, որի օգությամբ էլ Ներքին Չարբախում կբացենք այդ մշակույթի դպրոցը”,- ասել է Աբրահամը:
Սակայն բռնցքամարտիկը նշել է, որ դա դեռ նախագիծ է, և ինքն ամբողջությամբ կզբաղվի այս գործով, երբ ավարտի կարիեռան:
Աբրահամը Երևանում կմնա ևս մի քանի օր, այնուհետև կմեկնի Գերմանիա: Ապրիլի 26-ին նա ներկա կլինի իր մարզչի` Ուլի Վեգների, 70-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, ինչից հետո էլ կսկսի նախապատրաստվել իր հաջորդ մարտին, որը նշանակված է օգոստոսի 25-ին:

17 Апрель 2012 - 13:31 AMT
Армянский боксер Артур Абраам после очередного боя посетил Армению и 17 апреля в Ереване встретился с журналистами. Он признался, что только в Армении ему удается отдохнуть и зарядиться положительной энергией, чтобы вновь начать тренировки.
“Я хочу открыть в Ереване школу бокса, в которой ученики смогут учиться не только правилам бокса, но и будут изучать различные языки. Мы создали благотворительный фонд “Нижний Чарбах”, с помощью которого и планируем открыть в Нижнем Чарбахе культурный центр”, – сказал Абраам.
Однако, боксер отметил, что он всецело посвятит себя этому делу только после того, как завершит спортивную карьеру.
Абраам останется в Ереване еще на несколько дней. Затем он уедет в Германию. 26 апреля он будет присутствовать на мероприятии, посвященном 70-летию тренера Ули Вегнера. Лишь после этого боксер намерен начать готовиться к своему следующему поединку, который назначен на 25 августа.