Սոնա Շահգելդյանը, ով Ազգային երաժշտական մրցանակաբաշխության ժամանակ ճանաչվեց Տարվա լավագույն երգչուհի, գտնում է, որ միայն ինքն էր արժանի այդ տիտղոսին: Երգչուհին խոստովանում է, որ այդ մրցանակին նա սպասում էր 2010 թ-ին, երբ հաղթեց «Նոր ալիք» մրցույթում, ինչպես նաև 2011 թ-ին` երբ շատ ակտիվ էր: Մամլո ասուլիսի ժամանակ երգչուհին համեստություն չարեց, և նշեց, որ եթե լավագույն երգչուհի էլ չէ, ապա Հատուկ մրցանակի միանշանակ արժանի էր: Նա նաև գտնում է, որ մրցանակաբաշխությանը բազմաթիվ անարժան մարդիկ ստացան մրցանակներ: Նա նաև ասաց, որ թեև Տարվա լավագույն երգչին` Էրիկին, շատ է սիրում, գտնում է, որ Մհերն ավելի արժանի էր:
Ի տարբերություն Սոնայի, երգիչ Էրիկը ավելի համեստ գտնվեց, և ասաց որ իր համար շատ հաճելի է ստանալ մրցանակը, և որը մեծ ուժ է տալիս իրեն աշխատելու ավելի մեծ եռանդով: Էրիկը նշում է, որ փորձը ցույց է տալիս, որ Հայաստանում երգիչներին գնահատում են, երբ նրանք արտերկրում հաջողություն են ունենում:
Այժմ Էրիկը զբաղված է մարզերում ՀՀԿ-ի քարոզարշավներում երգելով, իսկ Սոնան` արտերկրում մի քանի մենահամերգ կտա:

Армянская певица Сона Шахгельдян, ставшая “Лучшей певицей года” Армении на Национальной музыкальной премии, считает, что подобного титула была достойна именно она.
Певица признается, что этой награды она ждала в 2010 году, когда победила в конкурсе “Новая волна”, а также в 2011 году, когда она была занята активной творческой деятельностью.
Во время пресс-конференции певица не стала скромничать и заявила, что даже если она и не является лучшей певицей, то, во всяком случае, специального приза она достойна однозначно.
Сона Шахгельдян также заявила, что на премии призы получили и певцы, которые не были их достойны. Она сказала, что хотя и очень любит Эрика, который стал “лучшим певцом года”, но, по ее мнению, Мгер более достоин этой награды.
Эрик, в отличие от Соны Шахгельдян, оказался значительно скромнее, сказав, что ему было весьма приятно получить этот приз. По словам Эрика, опыт показывает, что в Армении певцов начинают ценить только после того, как их талант признают за рубежом.