Ապրիլի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 393.5 դրամ:
Ապրիլի 18-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.76 դրամ`ապրիլի 17-ի համեմատ ավելանալով 0.29 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 513.89 դրամ` նվազելով 1.93 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.02 կետով` կազմելով 13.29 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

18 Апрель 2012 - 12:55 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,3 млн. драмов по среднему курсу 393,75 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 393,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 апреля составил 392,76 драмов, увеличившись по сравнению с 17 апреля на 0.29 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 513,89 драма, сократившись на 1.93 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,02 п.п. – до 13,29 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.