18 Ապրիլ 2012 - 14:27 AMT
Ապրիլի 20-ին Ցյուրիխում տեղի կունենա գրոսմայստերներ Լևոն Արոնյանի և Վլադիմիր Կրամնիկի ճեպազրույցը (Ռուսաստան), շախմատիստները հանդիպումներ կունենան ապրիլի 21-28-ը: Ապրիլի 20-ին ծրագրված է նաև շախմատիստների միջև մարզումային հանդիպում:
Կրամնիկն ու Արոնյանը կհանգստանան ապրիլի 23-ին և 26-ին, հանդիպումները նշանակված են ապրիլի 21, 22, 24, 25, 27 և 28-ին:
Արոնյանն ու Կրամնիկը կխաղան վեց պարտիա ժամանակի դասական վերահսկողությամբ, որը կիրառվելու է հավակնորդների առաջնությունում:
Ավելի վաղ Արոնյանը հայտնել է, որ այդ մրցաշարին լուրջ է վերաբերվում, ինչպես ցանկացած այլ հանդիպման. «Կփորձեմ պատրաստ լինել: Հուսով եմ` նաև լավ կխաղամ»:

20 апреля в Цюрихе состоится брифинг гроссмейстеров Левона Ароняна и Владимира Крамника (Россия), которые 21-28 апреля проведут встречи. 20 апреля запланирован так же тренировочный матч между шахматистами. Крамник и Аронян будут отдыхать 23 и 26 апреля. Встречи назначены на 21, 22, 24, 25, 27 и 28 апреля.
Аронян и Крамник сыграют шесть партий с классическим контролем времени, идентичным тому, который будет использоваться в турнире претендентов.
Раннее Аронян заявил, что к этому турниру относится серьезно, как к любой встрече: “Буду стараться быть готовым. Играть, надеюсь, буду тоже хорошо”.