18 Ապրիլ 2012 - 14:58 AMT
Տրապիզոնում շարունակվում է բռնցքամարտի վարկանիշային մրցաշարը, որտեղ խաղարկվում էին Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր: Մինչև 69 կգ քաշային կարգում Հրայր Մաթևոսյանը քառորդ եզրափակչում հաղթել է Պատրիկ Պոյչիչկիին (Գերմանիա) և դուրս է եկել կիսաեզրափակիչ:
Ապրիլի 18-ին հայ բռնցքամարտիկներից հանդես կգա նաև Արա Պուլուզյանը, նրա մրցակիցը կլինի Արտյոմ Զայցևը (Ռուսաստան): Այսօր ելույթ է ունեցել նաև Վլադիմիր Սարուխանյանը (60լգ ք/կ), սակայն զիջել է մրցակցին: Ինչպես պատմել է Հայաստանի հավաքականի երկրորդ մարզիչ Ֆեդյա Ալեքսանյանը, պատվիրակության ղեկավար Դերենիկ Գաբրիելյանը և գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը փորձում են բողոքարկել մրցավարների որոշումը:

В Трабзоне продолжается рейтинговый турнир по боксу, где разыгрываются путевки на лондонские Олимпийские игры. В весовой категории до 69 кг Грайр Матевосян в 1/4 финала одержал победу над Патриком Пойчички (Германия) и вышел в полуфинал.
18 апреля из армянских спортсменов выступит так же Ара Пулузян (в/к 64), его соперником будет Артем Зайцев (Россия). Сегодня выступил так же Владимир Саруханян (в/к 60), но уступил сопернику. Как рассказал второй тренер сборной Армении Федя Алексанян, руководитель делегации Дереник Габриэлян и главный тренер Карен Агамалян и пытаются опротестовать решение судей.