ՏՏ ոլորտի «Լավագույն կառավրիչ» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը մենկարկել է: Այդ մասին այսօր լրագրողներին հայտնեցին մրցանակաբաշխության հանձնաժողովի նախագահն ու անդամները: Մրցույթին կարող են մասնակցել ավելի քան 10 տարվա փորձ ունեցող այն կառավարիչները, ովքեր աշխատում են ՀՀ-ում գրանցված տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերությունում: Մրցույթի դիմելու վերջնաժամկետը ապրիլի 21-ն է: Հաղթողները կհայտատարվեն մայիսի 15-ին: Իսկ արդեն օգոստոս ամսին Սթենֆորդի համալսարանում հաղթող 3 մասնագետների համար տեղի կունենա վերապատրաստման դասընթաց:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրենն Ռալֆ Յիրիկյանն ասաց, որ հովանավորելով ՏՏ մենեջերների մասնակցությունը, ակնկալում են, որ մրցույթի հաղթողները վերադառնալով հետ, կդառնան Հայաստանում նորարարության ոլորտում առաջատարներ. «Վերապատրաստումը երկարաժամկետ զգալի ազդեցություն կունենա ոչ միայն այն ընկերության վրա, որոնցից ընտրվել են մենեջերները, այլև ամբողջ ոլորտի վրա` երկրի մակարդակով: Դասընթացը կնպաստի ամբողջ ՏՏ ոլորտի զարգացմանը»: «Այսօր արդեն ակնհայտ է, որ առանց տեղեկատվական տեխնոլոգիաների անհնար է բարձրացնել ընդհանուր տնտեսական համակարգի արդյունավետությունը և այս առումով էական դեր ունի ՏՏ մասնագետների կրթական և վերապատրաստման համակարգը: Եվ այս ծրագրի իրականացմամբ` մենք մեծապես օգնում ենք թե´ տեղական կազմակերպություններին, թե´ ընդհանուր ոլորտի զարգացմանը»,-ասաց ՀՀ վարչապետի խորհրդական Վարդան Նիկոյանը:
Մրցույթի ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն կունենան սովորել գործարար կառավարման սկզբունքներ, փորձարկել իրենց բիզնեսի հեռանկարներն ու նորարարական մտածողությունը, ձեռք բերել տեխնոլոգիաների ոլորտում գործարար գիտելիքներ, կառուցել մասնագիտական հարաբերություններ:

В Ереване стартовала ежегодная премия “Лучший менеджер” в сфере ИТ. Об этом журналистам сообщили председатель и члены комиссии премии.
В конкурсе могут принять участие менеджеры с опытом работы более 10 лет, работавшие в компаниях сфер ИТ, зарегистрированных в РА. Последний срок приема заявок – 21 апреля.
Имена победителей будут объявлены 15 мая. А уже в августе для троих победителей в Стэнфордском университете будут организованы курсы переподготовки.
Генеральный директор компании “ВиваСелл-МТС” Ральф Йирикян отметил, что они надеются на то, что победители конкурса, вернувшись в Армению, станут передовыми специалистами данной сферы. “Переподготовка специалистов стимулирует развитие сферы ИТ в Армении”, – сказал он.
“Сегодня уже очевидно, что без информационных технологий невозможно повысить уровень эффективности общей экономической системы. Путем реализации данной программы мы помогаем как местным организациям, так и общему развитию сферы ИТ”, – сказал советник премьер-министра РА Вардан Никоян.
В ходе конкурса участники получат возможность обучиться принципам бизнес-менеджмента, приобрести необходимые практические знания в сфере технологий, установить профессиональные взаимоотношения.