Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության (ՄԱԳԱՏԷ) գլխավոր տնօրեն Յուկիա Ամանոյին:
Ողջունելով հյուրին` նախագահն ընդգծել է, որ ատոմային էներգիան Հայաստանի համար ունի կենսական նշանակություն, և երկիրը մեծապես կարևորում է Ատոմայինէներգիայի միջազգային գործակալության հետ համագործակցությունը` այն համարելով Հայաստանի էներգետիկ և միջուկային անվտանգության կարևոր բաղկացուցիչ:
Ատոմային էներգիայի միջազգային գործակալության գլխավոր տնօրենը նշել է, որ ՄԱԳԱՏԷ-ն և Հայաստանը ունեն միասնական նպատակ` դա գործող կայանի անվտանգության միջոցառումների շարունակական ամրապնդումն է և նոր կայանի կառուցման շուրջ սերտ համագործակցությունը:

Президент Армении Серж Саргсян принял генерального директора Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) Юкио Амано.
Приветствуя гостя, Серж Саргсян подчеркнул важность атомной энергетики для Армении и сотрудничества с МАГАТЭ, которое является важной составляющей энергетической и ядерной безопасности республики.
В свою очередь, Юкио Амано отметил, что у МАГАТЭ и Армении общая цель – реализация последовательных мероприятий по обеспечению безопасности действующей Армянской АЭС и тесное сотрудничество по строительству новой станции.