ՖԻՖԱ-ն ծրագրում է 196 միլիոն դոլար ծախսել սեփական թանգարանի կառուցման վրա, հաղորդում է կազմակերպության պաշտոնական կայքը: Թանգարանը գործելու է Ցյուրիխում` ՖԻՖԱ-ի կենտրոնակայանի տակ:
ՖԻՖԱ-ի գործադիր հանձնաժողովը հաստատել է ֆինանսական նախագիծը, մնում է միայն ստանալ քաղաքային իշխանությունների թույլտվությունը: Սպասվում է, որ թանգարանի կառուցումը թույլ կտա ավելացնել ՖԻՖԱ-ի շտաբի աշխատատեղերը` հասցնելով 380-ից 500-ի:
Թանգարանում կցուցադրվեն գավաթներ, մրցանակներ, եռաչափ անիմացիայով ֆիլմերի սրահը:
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Զեպ Բլատերի խոսքով, թանգարանը հանդիպման վայր կդառնա ողջ աշխարհի ֆուտբոլի երկրպագուների համար:

ФИФА планирует потратить 196 миллионов долларов на строительство собственного музея, сообщает официальный сайт организации. Он будет располагаться под штаб-квартирой ФИФА в швейцарском Цюрихе.
Исполком ФИФА утвердил финансирование проекта, осталось получить разрешение от городских властей.
Ожидается, что строительство музея позволит увеличить количество рабочих мест в штаб-квартире ФИФА с 380 до 500 человек.
В экспозиции музея будут представлены кубки, награды, кинозал для просмотра фильмов с трехмерной анимацией.
По словам президента ФИФА Зеппа Блаттера, будущий музей будет местом встречи миллионов поклонников футбола со всего мира.