Ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ մասի անվտանգության ապահովման նախապատրաստական աշխատանքները մոտենում են ավարտին:
«Ներկայումս մենք ձգտում ենք հայտնաբերել և չեզոքացնել ֆուտբոլային առաջնության անվտանգ և հարմարավետ անցկացումն ապահովելու կոչված նախարարությունների և գերատեսչությունների աշխատանքի համակարգման բոլոր «թույլ կողմերը»,-ասել է Ուկրաինայի Ազգային անվտանգության և պաշտպանության խորհրդի քարտուղար Անդրեյ Կլյուևը:
Մշտապես իրականացվում են բոլոր ծառայությունների ներկայացուցիչների մարզումներ: Մինչև ապրիլի վերջ ծրագրվում է անցկացնել հիմնական մարզումները: Ծրագրվում է մոդելավորել բոլոր հնարավոր արտակարգ իրավիճակները:
«Ես համոզված եմ, որ Ուկրաինայի հատուկ ծառայությունները, իրավապահ մարմինները, փրկարարական և բուժանձնակազմերը կապահովեն EURO-2012 բոլոր հյուրերի անվտանգությունն ու հարմարավետությունը:

Огромный комплекс подготовительных работ по обеспечению безопасности проведения финальной части чемпионата Европы по футболу выходит на финишную прямую.
“Сейчас мы постоянно стараемся найти и устранить все “узкие места” в координации действий министерств и ведомств, призванных обеспечить комфортное и безопасное проведение футбольного первенства”, – сказал секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Андрей Клюев.
По его словам, сейчас постоянно проводятся тренировки представителей всех служб. До конца апреля планируется провести основные учения. Планируется моделирование потенциально возможных чрезвычайных происшествий. В завершающей стадии учений спецподразделения отработают задания по освобождению заложников.
“Я убежден, что украинские спецслужбы, правоохранительные органы, спасательные и медицинские службы обеспечат комфорт и безопасность для всех гостей EURO-2012. Уверен, что Украину и Польшу в июне ждет настоящий праздник футбола”, – сказал он.