Արցախի մայրաքաղաքում ապրիլի 27-ին կկայանա ռուս ռեժիսոր Նատալյա Բելյաուսկենեի «Եթե բոլորը…» գեղարվեստական ֆիլմի շնորհանդեսը:
Ինչպես գրում է «Կովկասյան հանգույցը», ֆիլմում անդրադարձ է կատարվում ղարաբաղյան թեմային: Արցախի մշակույթի և երիտասարդության հարցերով նախարարության հաղորդագրության համաձայն, ցուցադրությունը նվիրված է մայիսի 9-ի եռատոնին՝ Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի օրվան, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի ստեղծման տարեդարձին և Շուշի քաղաքի ազատագրման օրվան:
Նախարարությունից հաղորդել են, որ ֆիլմի ցուցադրությունը տեղի կունենա Արցախի Երիտասարդության պալատում:
«Եթե բոլորը…» ֆիլմի սյուժեն, որը նկարահանվել է երկու տարվա ընթացքում, ներկայացնում է կյանքը ղարաբաղյան հակամարտությունից հետո, ֆիմում գործողությունները ծավալվում են ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Արցախում:
Ֆիլմը ստեղծվել է Time production ընկերության կողմից, որի հիմնադիրն է սցենարի հեղինակ Միքայել Պողոսյանը, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հովանու ներքո Հայաստանի Ազգային կինոկենտրոնի և մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

В столице Нагорного Карабаха Степанакерте 27 апреля состоится презентация художественного фильма российского режиссера Натальи Беляускене "Если все…".
Как пишет «Кавказский узел», в фильме происходит обращение к карабахской теме. По сообщению министерства культуры и по делам молодежи Арцаха, показ приурочен к тройному празднику 9 мая – Дню Победы в Великой Отечественной войне, годовщине создания Армии Обороны НКР и дню освобождения города Шуши.
В министерстве сообщили, что показ фильма состоится во Дворце молодежи Степанакерта.
Сюжет фильма «Если все…», снимавшегося на протяжении двух лет, повествует о жизни после нагорно-карабахского конфликта, действия в картине разворачиваются как в Армении, так и в Арцахе.
Фильм создан компанией Time production, основателем которой является автор сценария Микаэл Погосян, под патронатом президента Армении Сержа Саргсяна при содействии Национального киноцентра Армении и Министерства культуры республики.
Премьера фильма в Армении состоялась 27 января. Некоторые зрители, посмотревшие его в ереванских кинотеатрах, считают, что картину было бы хорошо показать и в Азербайджане, так как фильм очень миролюбивый и поднимает насущные проблемы общества.