Ապրիլի 20-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,75 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.33 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.48 դրամ:
Ապրիլի 20-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.84 դրամ`ապրիլի 19-ի համեմատ նվազելով 0.16 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 517.29 դրամ` ավելանալով 0.61 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01 կետով` կազմելով 13.32 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

20 Апрель 2012 - 13:25 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 20 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,75 млн. драмов по среднему курсу 392,33 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 392,48 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 20 апреля составил 392,84 драмов, сократившись по сравнению с 19 апреля на 0.16 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 517,29 драма, увеличившись на 0.61 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,01 п.п. – до 13,32 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.